SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Tygodnik Solidarność” podrożał o złotówkę

Od początku stycznia br. „Tygodnik Solidarność”, wydawany przez spółkę Tysol, kosztuje 5,90 zł, o złotówkę więcej niż poprzednio.

Nie zmieniła się objętość „Tygodnika Solidarność” - tak jak w ub.r. każdy standardowy numer liczy 68 stron.

Tytuł nie został zgłoszony do kontroli sprzedaży realizowanej przez Polskie Badania Czytelnictwa.

Wydająca pismo spółka Tysol w 2020 roku zanotowała wzrost przychodów z 2,73 do 3,05 mln zł, jej strata operacyjna pogłębiła się z 658,1 do 839,9 tys. zł, a strat netto - z 668,5 do 873,3 tys. zł. Na wpływy w 2020 roku złożyło się przede wszystkim 2,27 mln zł z publikacji reklam i 677,4 tys. zł ze sprzedaży.

Jedynym udziałowcem firmy Tysol jest NSZZ „Solidarność”.

Zdrożała część dzienników i tygodników

Na przełomie ub. i br. podrożała spora grupa tytułów prasowych. Od początku stycznia cena „Gazety Wyborczej” we wtorki, środy i czwartki dziennik wzrosła 3,99 do 4,99 zł, a w piątki - z 5,99 do 6,99 zł. Natomiast „Puls Biznesu” podrożał o 50 groszy do 8 zł.

Wzrosły też ceny 13 dzienników regionalnych wydawanych przez Polska Press oraz tygodników "Newsweek Polska", "Do Rzeczy" i "Polityka".

Z początkiem grudnia 2021 roku wzrosły ceny egzemplarzowe dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet”. Wydająca je spółka Gremi Media uzasadniła to m.in. skokową podwyżką cen papieru. W październiku podwyższono ceny „Dziennika Gazety Prawnej”, a w połowie listopada podrożał „Tygodnik Powszechny”.

Dołącz do dyskusji: „Tygodnik Solidarność” podrożał o złotówkę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl