SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tygodnik “W Sieci” droższy o złotówkę

Tygodnik “W Sieci” (Fratria) od dwóch miesięcy ukazuje się w cenie 4,95 zł. Wydawca tłumaczy, że numery są droższe o 1 zł niż wcześniej, bo ukazują się z dodatkami specjalnymi.

ks. Adam Boniecki na okładce

ks. Adam Boniecki na okładce "W Sieci"

Dodatki dołączono do każdego wydania pisma począwszy od numeru, który ukazał się 8 lipca br., gdy czytelnicy otrzymali dodatek “Tajemnice, skarby, zamki, przygody”. W kolejnych wydaniach znalazły się takie wkładki jak m.in. “Kryminały na lato” czy “”Duma '44” o Powstaniu Warszawskim. W najnowszym numerze z 2 września br. znalazł się z kolei dodatek „Strategia zwycięstwa” o początkach II wojny światowej.

Każde wydanie “W Sieci” z wkładką ma 116 stron, czyli o 16 stron więcej niż wcześniej. Do początku lipca br. dodatki pojawiały się w tygodniku okazjonalnie, np. w czerwcu było jedno takie wydanie.

- Dodatki tematyczne w tygodnikach opinii, to żadna nowość, jednak zanim zdecydowaliśmy się na wprowadzenie dodatkowych stron w „W Sieci” przećwiczyliśmy różne warianty. Okazało się, że czytelnicy potrzebowali ciekawego dodatku „do czytania”, zwłaszcza w wakacje. To oznaczało podniesienie objętości tygodnika. Cena „W Sieci” z dodatkiem to 4,95 zł - mówi Wirtualnemedia.pl Tomasz Przybek, prezes Fratrii.

Przybek zapowiada, że zespół tygodnika pracuje już nad nowym projektem, który ma uatrakcyjnić tygodnik. Nie zdradza jednak szczegółów na ten temat, ani nie ujawnia, czy obecne dodatki będą już stałym elementem pisma.

Konkurencyjny, prawicowy “Tygodnik Do Rzeczy” (Orle Pióro) nie dołącza standardowo dodatków specjalnych i kosztuje cały czas 3,95 zł. Natomiast w połowie sierpnia o 90 groszy podrożała “Polityka”, która kosztuje obecnie 5,90 zł (więcej na ten temat), podczas gdy “Newsweek Polska” i “Wprost” kosztują 5 zł.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem tygodnika “W Sieci” w I półroczu br. wyniosła 108 852 egz. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tygodnik “W Sieci” droższy o złotówkę

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yogidługonogi
Jako YogiKarnowski czuję się w obowiązku coś tu na forum napisać. No to piszę. Czuję, że zrobiłem przyjemność niektórym biedakom.
35 17
odpowiedź
User
burek
pismo dobre,jest kilku świetnych publicystów...Mazurek wymiata :)
76 44
odpowiedź
User
by rzyło sie lepij
POWODZENIA
26 15
odpowiedź
User
skoblar
Nie wiem jak wy ale ja zastanawim się nad rezygnacją z subskrybcji wirtualnemedia.pl. Portal zrobił się politpoprawny i cieniutki informcyjnie. Fatalny język, debilne powtarzanie tego samego tekstu w innym śródtytule, zargon i slownictwo z koszmarnej odprawy marketingowcow itd. Zadnego odniesienia do rynków mediów zagranicznych tylko ciągle ten polski grajdół. Tragiczny jezyk debila-redaktora od tabel Związku Prasy monitorującego nakłady, sprzedaż, oglądalność, sluchalność poszczególnych mediów. Żadnych informacji własnych nie tylko o tym co sie dzieje ale DLACZEDO się dzieje? Żadnych głębszych analiz, wywiadow z medioznawcami, materiałów własnych itp. Czasami mam wrażenie, że portal robią dwa słoiki z wiochy, przyuczone do marketingowego bełkotu. Niestety, dziadostwo. Na szczęscie admin, ktory nie śpi tylko puszcza posty od razu.
30 18
odpowiedź
User
yotina
nie rozumiem dlaczego trzeba tłumaczyć wyższą cenę. I komu tłumaczyć? Rynek zadecydował, ze akceptuje taką cenę i kropka. Socjalistyczne myślenie; trzeba kosztowo uzasadnić cenę. Nie trzeba.
26 12
odpowiedź