SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tylko „Świat Wiedzy” ze wzrostem sprzedaży wśród pism popularnonaukowych i historycznych

W lutym br. liderem sprzedaży ogółem w segmencie miesięczników popularnonaukowych był „Świat Wiedzy”. Z kolei wśród tytułów historycznych pierwsze miejsce zajął magazyn „W Sieci Historii”.

Article

Sprzedaż ogółem popularnonaukowego miesięcznika „Świat Wiedzy” (Wydawnictwo Bauer) w lutym 2017 roku wyniosła 118 085 egz. W porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku była ona wyższa o 24,32 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie był to jedyny wzrost wśród miesięczników popularnonaukowych i historycznych.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugą pozycję zajął wydawany przez Grupę Burda miesięcznik „Focus”. Jego wynik sprzedażowy zmniejszył się o 9,89 proc. do 45 587 egz.

Wśród miesięczników o tematyce historycznej w analizowanym okresie pozycję lidera utrzymał magazyn „W Sieci Historii” (Fratria), który zanotował największy spadek w zestawieniu miesięczników popularnonaukowych i historycznych. Jego sprzedaż ogółem wyniosła 17 289 egz., po spadku o 27,99 proc.

Drugi był „Newsweek Historia” (Ringier Axel Springer Polska). Sprzedaż ogółem tego pisma w badanym okresie wyniosła 14 496 egz. (obniżyła się ona o 20,29 proc.).

W lutym br. w porównaniu do stycznia br. jedynym wzrostem wśród miesięczników popularnonaukowych i historycznych też pochwalić się mógł „Świat Wiedzy” - było to 14,21 proc.

Z kolei największy spadek, wynoszący 11,63 proc., odnotował magazyn „Newsweek Historia”.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tylko „Świat Wiedzy” ze wzrostem sprzedaży wśród pism popularnonaukowych i historycznych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl