SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uber firmą kurierską - będzie dostarczać w USA towary ze sklepów internetowych

Według nieoficjalnych informacji jesienią 2015 roku taksówkowy startup Uber rozpocznie program szybkich dostaw towarów dla sprzedawców w USA. Na pierwszy ogień pójdą luksusowe marki w Nowym Jorku i San Francisco.

Article

Doniesienia o nowej usłudze przygotowywanej przez Ubera, która w wewnętrznej nomenklaturze firmy ma nosić nazwę UberEverything pochodzą z serwisu re/code, który opiera się na trzech niezależnych, anonimowych źródłach.

Według dostępnych informacji Uber ogłosi nowy projekt pod koniec września lub na początku października br. W założeniach chodzi o szybką dostawę produktów ze sklepów internetowych zakupionych przez klienta tego samego dnia. Obecnie Uber ma podpisane umowy z kilkudziesięcioma sprzedawcami na terenie Stanów Zjednoczonych, ich nazwy nie są jednak znane. Wiadomo jedynie, że chodzi o marki oferujące luksusowe towary, a usługa UberEverything ma na początku wystartować na terenie Nowego Jorku i San Francisco.

Anonimowe źródła podają, że taksówkowy startup od dawna przygotowywał nowy projekt powołując w tym celu oddzielny zespół kilkudziesięciu ludzi pod kierownictwem Jasona Droege. W czerwcu br. dołączył do niego Sunil Daluvoy, który wcześniej przez 7 lat pracował w Google zajmując się m.in. wprowadzeniem mobilnej platformy płatności Google Wallet. Aby zwiększyć liczbę partnerów nowej usługi Uber miał też nawiązać współpracę z software’owymi firmami Bigcommerce i Shopify zajmującymi się dostarczaniem sprzedawcom internetowym narzędzi wspomagających obsługę klientów.

W założeniach nowa usługa Ubera będzie się pojawiała jako opcja przy dokonywaniu zakupów online po podaniu przez kupującego jego kodu pocztowego. Do realizacji dostaw tego samego dnia, oprócz samochodów, mają być wykorzystywani także kurierzy na rowerach. Ujawnione informacje wskazują, ze Uber nie planuje na razie oferowania zakupów u swoich partnerów za pomocą własnej aplikacji służącej do realizacji zleceń taksówkowych.

Według informacji ujawnionych w lipcu br. Uber jest wyceniany obecnie na 40 do 50 mld dol., mimo że na razie notuje straty. Firma wciąż poszukuje nowych rynków dla swoich usług (jest obecna m.in. w kilku miastach Polski), istnieją też koncepcje wykorzystania kurierskiego potencjału Ubera na naszym rynku, proponowane przez Rafała Brzoskę, prezesa grupy Integer.pl.

Dołącz do dyskusji: Uber firmą kurierską - będzie dostarczać w USA towary ze sklepów internetowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl