SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Uber zmienia taryfikator, na dłuższych trasach 3,30 zł za kilometr zamiast stałej kwoty

Uber wprowadził zmiany w swoim cenniku związanym z dłuższymi kursami zamawianymi przez pasażerów. Według nowego taryfikatora po przejechaniu dystansu kilkunastu kilometrów zamiast stałej kwoty naliczana będzie opłata w wysokości 3,30 lub 4 złotych.

fot. Shutterstock.com Article

Jak wyjaśnia Uber na stronie internetowej do tej pory przy dalekich przejazdach poza miasto pojawiała się opłata w wysokości 10 lub 20 zł w chwili przekroczenia 1 lub 2 linii aglomeracyjnej.

Takie rozwiązanie według przewoźnika rekompensowało kierowcy daleką podróż, jednak  powodowało wiele pytań zarówno ze strony pasażerów, jak i kierowców. Dlatego też usunięto opłaty za wyjazd poza linie aglomeracyjne oraz stałe stawki za przejazdy (kwoty automatycznie naliczane na wybranych trasach np. na lotnisko).

W zamian wprowadzono zmiany w cenniku na długich dystansach. Odtąd cena przejazdu nie jest uwarunkowana granicami linii aglomeracyjnych, ale długością trasy.

Zmianie ulegnie wyłącznie opłata kilometrowa, która zacznie się naliczać po przekroczeniu dystansu:
15 km w Warszawie
10 km w Krakowie
15 km w Trójmieście
13 km we Wrocławiu
10 km w Poznaniu
12 km w Łodzi
20 km na terenie konurbacji śląskiej

Po przekroczeniu tego dystansu opłata za km wyniesie 3,30 zł w przypadku usługi uberX oraz 4 zł w przypadku usługi uberSELECT/uberVAN.

Uber zaznacza, że mnożnikowi cen dynamicznych podlega jedynie stawka podstawowa – np. w usłudze UberX jest to 1,30 zł/km oraz 0,25 zł/min, w UberSELECT – 1,70 zł/km oraz 0,35 zł/min, a w UberVAN – 1,70 zł/km oraz 0,50 zł/min.

Przewoźnik wyjaśnia, że po wprowadzeniu nowych taryf cena za przejazd z aplikacją Uber jest liczona tak, jak na przykładzie Warszawy, w którym przejazd z uberX wynosi 17 km. Dla pierwszych 15 km opłata wynosi 1,30 zł/km, dla ostatnich 2 km stawka to 3,30 zł/km.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uber zmienia taryfikator, na dłuższych trasach 3,30 zł za kilometr zamiast stałej kwoty

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jacek
Czyli: mieszkając 25 km od centrum Warszawy do tej pory sama opłata wynosiła mnie jakieś 32 zł za kilometry + 10 zł za wyjazd za miasto + opłata za trzaśnięcie drzwiami+czas.
Teraz zapłacę 53 zł klilometrówki + opłata za trzaśnięcie drzwiami+czas

Faktycznie, DROGI uberze, nie mam pytań...
16 9
odpowiedź
User
mycha
nadal mam szansę zaakceptować - lub też nie - opłatę, przed rozpoczęciem kursu
10 8
odpowiedź
User
Piotr
3,30 po 15 km? Warszawa jest rozległym miastem, większość tras będzie dłuższa niż 15 km. Odległość z Ursynowa na Tarchomin to 30 km. Za pół trasy mam płacić 3,30 za kilometr?
I to ma być ta tania alternatywa dla taxi?
Dziękuję, pojadę własnym.
16 8
odpowiedź