SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uber traci licencję na przewozy w Londynie. Firma zapowiada odwołanie

Firma Uber zajmująca się usługami taksówkowymi po raz kolejny straciła licencję na przewozy na terenie Londynu. Władze miasta twierdzą, że ich kontrole wykryły nieprawidłowości w realizowaniu kursów przez nieuprawnionych do tego kierowców. Uber nie zgadza się z decyzją i zapowiada odwołanie.

 

Article

Uber nie po raz pierwszy traci licencję na prowadzenie działalności w stolicy Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy cofnięto tam firmie uprawnienia przewozowe w 2017 r. Po wprowadzeniu wymaganych przez zarząd transportu w Londynie (Transport for London - TfL) zmian w kwestii bezpieczeństwa pasażerów licencja została warunkowo przywrócona w połowie ub.r. na okres 15 miesięcy. Z kolei we wrześniu br. przedłużono pozwolenie na następne 2 miesiące, a termin ważności tej licencji upłynął w niedzielę.

Teraz, jak donoszą brytyjskie media TfL zdecydował o nieprzedłużeniu pozwolenia dla Ubera. Przedstawiciele urzędu poinformowali, że przeprowadzona kontrola wykazała nieprawidłowości w funkcjonowaniu platformy w Londynie. Według regulatora wykryto ponad 14 tys. przypadków, gdy kursy Uberem były realizowane przez kierowców którzy nie posiadali odpowiednich uprawnień. To z kolei według TfL stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa pasażerów.

Brytyjski urząd przyznaje, że od czasów utraty licencji po raz pierwszy Uber dokonał wielu koniecznych usprawnień, jednak pozostają jeszcze braki które uniemożliwiają udzielenie firmie zgody na przewozy w Londynie.

W rozmowie z Reutersem Jamie Heywood, szef Uber na północną i wschodnią Europę określił decyzję TfL jako niezrozumiałą i niesprawiedliwą. Podkreślił, że firma uruchomiła własne nowe systemy kontroli, zaś w niedalekiej przyszłości wprowadzi dodatkowe mechanizmy identyfikacji kierowców. Uber zapowiedział też, że zamierza odwołać się od decyzji TfL w ciągu najbliższych 14 dni. W tym okresie Uber będzie mógł nadal świadczyć usługi na terenie Londynu.

W II kwartale br. spółka Uber zanotowała rekordową stratę przekraczającą 5 mld dol. oraz poważne spadki na giełdzie. W związku z tym we wrześniu Uber zapowiedział falę zwolnień wśród swoich pracowników, pracę ma stracić ponad 400 osób.

 

Dołącz do dyskusji: Uber traci licencję na przewozy w Londynie. Firma zapowiada odwołanie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nobody
Wykryli 14tys. trefnych kursów i podjęli decyzję o odbiorze licencji. Zapewne w TfL panuje dalekowschodnie podejście do przepisów.
odpowiedź
User
Karol
Tu w Polsce też powinni odebrać
odpowiedź