SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pandemia zmienia finanse Ubera. W dół przewozy pasażerskie, rośnie segment dostaw jedzenia

W 2020 roku Uber zanotował spadek przychodów, jednak roczna strata spółki okazała się niższa niż w roku 2019. Z powodu pandemii koronawirusa firma zrealizowała mniej przewozów pasażerskich, z kolei wzrosła liczba zleceń związanych z dostawami jedzenia.

fot. Shutterstock.com Article

Uber podał wyniki finansowe za ostatni kwartał oraz 2020 r. W ciągu całego roku firma radziła sobie ze zmiennym szczęściem, a wpływ na jej kondycję finansową w dużej mierze miała pandemia koronawirusa.

Przychody w dół

W całym 2020 r. Uber zanotował przychody w wysokości 11,139 mld dol. To wynik gorszy od osiągniętego rok wcześniej, który zamknął się kwotą 13 mld dol.

Czytaj także: Polska spółka Ubera: wpływy 76 proc. w górę, 1,1 mln zł zysku

W raportowanym okresie Uber wykazał stratę netto na poziomie 6,768 mld dol., która okazała się niższa niż przed rokiem (8,506 mld dol.).

W 2020 r. liczba kursów zrealizowanych globalnie przez kierowców Ubera zmniejszyła się o 27 proc. do 5,025 mld. Inaczej sprawa wyglądała w wypadku Uber Eats – tutaj liczba zamówień dostaw jedzenia z restauracji zwiększyła się o 36 proc.

Wzrost na obszarze Azji i Pacyfiku

W czwartym kwartale 2020 r. przychody Ubera spadły do poziomu 3,165 mld dol. (3,747 mld w analogicznym okresie 2019 r.). Największy wzrost przychodów (o 70 proc.) firma zanotowała na obszarze Azji i Pacyfiku, w regionie EMEA nastąpił wzrost o 25 proc., zaś spadki wystąpiły w Ameryce Łacińskiej oraz USA i Kanadzie.

W czwartym kwartale ub.r. przychody z przewozów pasażerskich Ubera spadły o 52 proc. do 1,471 mld dol., z kolei w segmencie dostaw nastąpił skokowy wzrost o 224 proc. do kwoty 1,356 mld dol.

Czytaj także: Uber i Bolt już prawie jak taksówki. Nowe prawo transportowe, tylko kierowcy z licencją

W raportowanym okresie strata netto Ubera wyniosła 968 mln dol. To lepszy wynik niż rok wcześniej, gdy wskaźnik ten wynosił 1,096 mld dol.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pandemia zmienia finanse Ubera. W dół przewozy pasażerskie, rośnie segment dostaw jedzenia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl