SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

310 tys. widzów „Hotelu Paradise 7” w TVN7

Jesienne odcinki programu Siódemki „Hotel Paradise” po ponad czterech tygodniach emisji ogląda średnio 310 tys. widzów, o 79 tys. osób mniej niż nadawany rok temu szósty sezon reality-show - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Klaudia El Dursi, gospodyni „Hotelu Paradise 7”; fot. SiódemkaArticle

Średnia widownia premierowych odcinków siódmego sezonu reality-show „Hotel Paradise”, wyemitowanych w okresie od 28 sierpnia do 26 września 2023 roku (od poniedziałku do czwartku o godz. 20.00) wyniosła 310 tys. osób.

Rynkowy udział Siódemki ukształtował się na poziomie 2,58 proc. w gronie wszystkich widzów, 4,12 proc. w grupie 16-49 oraz 3,62 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Przynajmniej przez 1 minutę każdy z poszczególnych odcinków oglądało średnio 503 tys. widzów w 4+.

Spośród poszczególnych odcinków najwięcej widzów przyciągnęła emisja z 25 września. Śledziło ją średnio 425 tys. osób.

Uczestnik „Hotelu Paradise” bratem menadżera TVN

W siódmym sezonie kontrowersje budzi 22-letni Roch Krzyżański z Łodzi. Widzowie krytykują go w mediach społecznościowych m.in. za stosunek do Łucji, która również uczestniczy w programie.  

- W sprawie „Hotelu Paradise” (TVN), we wrześniu 2023 roku do KRRiT wpłynęła jedna skarga indywidualna. Zarzuty ze skargi dotyczą mobbingu i nękania wobec jednej z uczestniczek, Łucji – poinformowała rzecznik prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Teresa Brykczyńska.

Dociekliwi internauci poinformowali w mediach społecznościowych, że Roch Krzyżański to brat Rafała Krzyżańskiego. Pracuje on w TVN Warner Bros. Discovery na stanowisku Direct to Consumer Monetization Director.

- Nie wiem, czy wiecie, ale jeden z uczestników „Hotelu Paradise” TVN7 Roch Krzyżański jest bratem dyrektora marketingu TVN odpowiedzialnego za Playera Rafała Krzyżańskiego. Przypadek? - piszą internauci. Sugerują, że uczestnik z takimi kontaktami dojdzie do finału, bo „stacja będzie promować swoich”.

W mediach społecznościowych krytykowany jest nie tylko Roch Krzyżański, ale także jego brat Rafał. Pod jego zdjęciem na Facebooku pojawiło się wiele krytycznych komentarzy. – Okropny człowiek ten brat, ja bym się wstydziła za kogoś takiego, znęca się psychicznie nad cudowną dziewczyną. Okropieństwo – napisała jedna z użytkowniczek. – Czy ten socjopata i manipulant Roch z „Hotelu Paradise” to twój brat? Jeśli tak to gratuluje. – stwierdził inny.
 
W obronie uczestnika stanął menadżer TVN. – To prawda i przykro mi z tego powodu, że emocje obcych ludzi są tak mocne, że publicznie obrażają w taki sposób kogoś, kogo oglądają niecałą godzinę dziennie w telewizji. Ciekawe jak można sobie wyrobić zdanie o ludziach widząc zmontowane 50 minut z jego dnia. A żeby wypowiadać to zdanie publicznie, to trzeba być do tego odważnym, bardzo. Wspieram Rocha! – napisał Krzyżański.

Internauci pytali czy jest dumny z brata. – Mój brat jest dorosły, zdecydował się wziąć udział w programie, w którym przez 3 miesiące jest zamknięty z obcymi ludźmi i wrzucony w codzienne intrygi. Jestem dumny z emocji, które prezentuje – tych pozytywnych i tych negatywnych. Nie doświadczyłem nigdy takiego eksperymentu społecznego, ale oglądałem wszystkie edycje „Hotelu Paradise” i wiem, że nie są to proste emocje – odpowiedział Krzyżański. W piątek menadżer ukrył komentarze na Facebooku. Zarówno on, jak i biuro prasowe TVN Warner Bros. Discovery nie komentują sprawy.

W regulaminie brak zapisów o członkach rodziny

Regulaminy castingów do programów „Master Chef” czy „Mam Talent!” zakazują udziału bliskiej rodziny pracowników stacji.

- Pracownicy, współpracownicy organizatora lub nadawcy oraz członkowie ich rodzin nie mogą brać udziału w konkursie organizowanym w ramach audycji. Przez członków rodziny rozumie się: wstępnych, zstępnych, rodzeństwo, małżonków i osoby pozostające w stosunku przysposobienia - można w nich przeczytać. W przypadku regulaminu castingów do programu „Hotel Paradise”, nie ma takich zapisów, choć widzowie uważają, że powinny być.

Jak ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl, sprawa wyszła na jaw w trakcie produkcji. Pewne jest, że Rafał Krzyżański nie był w żaden sposób zaangażowany w prace nad tym programem. Reality-show nie produkuje spółka TVN, ale odpowiada za to Golden Media Polska. 

W bazie PESEL w naszym kraju zarejestrowano 2038 osób noszących nazwisko Krzyżański lub Krzyżańska. To 984 mężczyzn i 1054 kobiety.

Mniejsza oglądalność „Hotelu Paradise” niż przed rokiem

Dla porównania, szósty sezon „Hotelu Paradise” emitowany rok temu po ponad czterech tygodniach emisji śledziło średnio o 79 tys. osób więcej. W okresie od 29 sierpnia do 27 września ub.r. produkcja gromadziła średnio 389 tys. widzów, co dało Siódemce 3,01 proc. udziału w 4+, 4,83 proc. w 16-49 i 4,02 proc. w 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Od października program będzie nadawany na antenie TVN7 nie od poniedziałku do piątku o godz. 20, tylko od poniedziałku do czwartku.

„Hotel Paradise” to stworzony dla amerykańskiej telewizji FOX reality-show. Formuła programu polega na tym, że grupa singli mieszkająca w luksusowym hotelowym kurorcie w każdym tygodniu musi łączyć się w pary i wspólnie dzielić pokój hotelowy. Pozostała jedna osoba musi sparować się w następnym odcinku, albo opuścić kurort. W to miejsce pojawia się nowy uczestnik.

Siódma seria programu zrealizowana została w Kolumbii w ostatnich miesiącach. Ponownie produkcję prowadzi Klaudia El Dursi.

Udział Siódemki w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 3,07 proc., a w grupie 16-49 było to 3,92 proc.

Dołącz do dyskusji: 310 tys. widzów „Hotelu Paradise 7” w TVN7

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
i
I bardzo dobrze.
odpowiedź
User
Ania
Następnego odcinka nie oglądam, tak się wkurzyłam. Potem zobaczę, będę pewnie ciekawa kto wygra . Następnej edycji nie zaczynam oglądać od początku żeby się nie wciągnąć i nie denerwować później.
odpowiedź
User
BBB
Czas zaorać te wszystkie randkowe patoreality.
Po TVN7 oczekuję dobrych filmów/seriali (a nie paragniotów)
odpowiedź