SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza pierwszy polski reality show Netflixa. „Nie samymi serialami i filmami człowiek żyje”

W środę do oferty serwisu Netflix, którego oferta składa się głównie z seriali i filmów, trafi pierwszy polski reality show „Love Never Lies Polska”. Format wpisuje się w trend programów bikini reality. - Im większy zasięg platformy, tym bardziej uniwersalny widz, który lubi mieć wybór, a uwagę zwraca głównie na treści lokalne - ocenia Bartłomiej Główczyński, business development director w FCB&theMilkman.

"Love Never Lies Polska”" to program rozrywkowy stworzony na bazie hiszpańskiego formatu „Amor con fianza”. W Hiszpanii powstały już dwie edycje programu, które zdobyły bardzo dużą popularność. W roli prowadzącej pojawi się aktorka i influencerka Maja Bohosiewicz.

Na czym polega ten format? Sześć zupełnie różnych par pojawi się w luksusowym hotelu, aby przetestować łączącą ich relację. Pary mają szansę umocnić swój związek oraz zdobyć ogromne pieniądze, ale mogą stracić partnera. Bohaterowie zostają podzieleni na dwie grupy - pierwsza z nich uda się do jednej części hotelu, w której będą wystawiani na próby i pokusy, a druga grupa będzie bacznie obserwować poczynania ukochanych. Prawdomówność sprawdzana jest przez nowoczesny wykrywacz kłamstw. Uczestnicy „Love Never Lies Polska” za każde kłamstwo stracą, a za mówienie prawdy otrzymają pieniądze.

- Jest to propozycja wypełniona prawdziwymi emocjami, humorem i sytuacjami, które prowokują niejedną dyskusję. Wierzymy w siłę tego programu - jest to naprawdę mocny format i świetna rozrywka - przekonuje biuro prasowe Netflixa.

Finał "Love Never Lies Polska" trafi do sieci z opóźnieniem

Program był kręcony w Grecji. W środę udostępnionych zostanie sześć odcinków poza finałowym, który trafi do serwisu z opóźnieniem. Za produkcję wykonawczą odpowiada FremantleMedia Polska.

- Netflix tworzy programy typu reality już od jakiegoś czasu. „Miłość jest ślepa”, „Too Hot to Handle”, „The Circle” to tylko niektóre tytuły, które zdobyły ogromną popularność zarówno na świecie, jak i wśród polskiej publiczności. Netflix zapewnia swoim widzom różnorodność, tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dlatego także w Polsce będą produkowane nowe gatunki - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Netflixa.

Program nie ma typowo randkowego charakteru, ale wpisuje się w trend realizowanych w wakacyjnych i egzotycznych lokalizacjach bikini reality, które od kilku lat goszczą w polskich stacjach telewizyjnych. Jedną z pierwszych takich produkcji był program „Ex na plaży. Polska”, emitowany w MTV Polska od 2016 do 2018 r.

Polsat od 2019 r. pokazuje format „Love Island. Wyspa miłości”, a TVN7 od 2020 r. „Hotel Paradise”. Siódemka wyemitowała też dwie edycje programu „40 kontra 20”, a wiosną br. pokaże nowy reality show True Love”, w którym również jednym z istotnych rekwizytów będzie wykrywacz kłamstw. Programy te równolegle można oglądać w serwisach VoD należących do nadawców telewizyjnych, które oferują też dodatkowe treści.

- Polsce lokalni nadawcy mają mocną ofertę reality, do tego w większości przypadków świetnie zrealizowaną - ocenia Bartłomiej Główczyński, business development director w FCB&theMilkman, a wcześniej szef ramówki Playera.

Netflix dotąd skupiał się na serialach i filmach

Netflix dotąd kojarzył się głównie z serialami - kiedyś serwis pokazywał produkcje zakupione od nadawców, od dekady coraz więcej ma własnych treści. Od kilku lat produkuje seriale i filmy też w Polsce - tylko w 2020 i 2021 roku zainwestował w krajowe produkcje 490 milionów zł. „Wielka woda”, „W głębi lasu”, „Zachowaj spokój” czy „Królowa” to jedne z najgłośniejszych polskich seriali platformy.

- Nie samymi serialami i filmami człowiek żyje. Mimo, że treści fabularne dominują w rankingach najbardziej popularnych tytułów na największych platformach VOD, są kraje, gdzie treści niefabularne znalazły odbiorców - głównie Stany Zjednoczone i Kanada, a w Europie - Dania, Norwegia, Islandia, Słowenia czy Estonia. Im większy zasięg platformy, tym bardziej uniwersalny widz, który lubi mieć wybór, a uwagę zwraca głównie na treści lokalne. Stąd być może decyzja Netflixa o wejściu w ten obszar - uważa Główczyński

Uczestnikami "Love Never Lies Polska" będzie pięć par heteroseksualnych: Lilia i Andrzej, Bernadetta i Dominik, Kasia i Korne, Ida i Mateusz, Wiktoria i Jasiek oraz jedna homoseksualna: Jędrzej i Bruno. - Jedną z najważniejszych wartości jaka leży u podstaw Netflix jest inkluzywność. Udział pary homoseksualnej w programie jest naturalną konsekwencją tego podejścia - podkreśla biuro prasowe Netflixa.

Tematyce związków osób homoseksualnych poświęcony był reality show „Prince Charming”, który jesienią 2021 r. pokazywał Player. W programie tytułowy książę musiał wybrać partnera spośród kandydatów rywalizujących o jego względy. Reality show po kilku tygodniach trafił na antenę TTV. Player nie zdecydował się jednak na realizację drugiej edycji.

Czy Netflix planuje realizację kolejnych polskich reality show? Platforma nie odpowiada wprost: - Netflix inwestuje w zróżnicowane treści i tytuły należące do rozmaitych gatunków, aby każdy z użytkowników mógł w bibliotece tytułów znaleźć coś dla siebie.

Netflix ma globalnie 230 mln subskrybentów

Netflix nie podaje, ilu użytkowników ma w Polsce. Z danych Mediapanel wynika, że platforma, jako strona www oraz aplikacja na urządzenia mobilne i smart tv, przyciągnęła 12,92 mln polskich internautów, z których każdy spędził tam średnio 7 godzin, 10 minut i 47 sekund. Zasięg platformy wyniósł 43,55 proc.

W IV kwartale 2022 r. liczba subskrybentów Netflixa urosła o 7,66 mln do 230,75 mln. Natomiast wzrost przychodów wyhamował do 1,9 proc., a zysk netto skurczył się z 607 do 55 mln dolarów. Współzałożyciel platformy Reed Hastings z funkcji jednego z szefów platformy przeszedł do jej rady dyrektorów.

Dołącz do dyskusji: Rusza pierwszy polski reality show Netflixa. „Nie samymi serialami i filmami człowiek żyje”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
E
Ja przed takimi produkcjami uciekłem od tradycyjnej tv. Co następne? Paradokumenty.
odpowiedź
User
Ya
Ciąg dalszy urabiania klientów i formatowania im mózgów
odpowiedź
User
sandra
Netflix miał być przeciwwagą do tradycyjnej tv... a staje sie coraz gorszym wyrobem. smutne to
odpowiedź