SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ujawniono kandydatów do zarządu Telewizji Polskiej, wśród nich Marcin Wolski

Telewizja Polska podała nazwiska 12 osób, które zgłosiły się do konkursu na dwóch członków zarządu spółki. Zdecydowanie najdłużej związanym z mediami publicznymi w tej grupie jest Marcin Wolski.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Article

Dokumenty w konkursie złożyli:
1. Marcin Peresada
2. Jacek Tomasz Białek
3. Dariusz Zawiślak
4. Wojciech Sławomir Kaczorowski
5. Paweł Pajor
6. Marek Wojciech Mazur
7. Mirosław Chomicz
8. Piotr Pasiński
9. Stanisław Wójcik
10. Marcin Wolski
11. Mariusz Wyżycki
12. Liliana Otręba

- Z uwagi na braki formalne w niektórych aplikacjach, zgodnie z obowiązującym regulaminem, niektórzy kandydaci zostaną wezwani do ich uzupełnienia - poinformowała rada nadzorcza Telewizji Polskiej. Nie podano, na kiedy planowane jest rozstrzygnięcie konkursu.

Wśród kandydatów zdecydowanie największe doświadczenie w mediach publicznych ma Marcin Wolski, który od ponad 40 lat (z krótkimi przerwami) jest związany z Polskim Radiem. Współtworzył i prowadził tam m.in. audycje satyryczne „60 minut na godzinę” i „ZSYP”, a od lipca 2006 r. do kwietnia 2007 r. był dyrektorem Jedynki. Od ponad dwóch lat jest felietonistą tygodników „W Sieci” i „Do Rzeczy”, na początku br. został szefem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Rada nadzorcza TVP konkurs na dwóch członków zarządu spółki ogłosiła na początku listopada, po tym jak latem ub.r. odrzucono kandydatury poprzednich członków Mariana Zalewskiego i Wiesława Roli, wybierając na prezesa Janusza Daszczyńskiego.

Zaznaczmy, że nowy minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński zapowiedział w tym tygodniu, że w ramach przygotowywanej przez rząd reformy mediów publicznych zmieni się kierownictwo Telewizji Polskiej, a nowy prezes ma ponosić "jednoosobową odpowiedzialność" za TVP.

W pierwszej połowie br. Telewizja Polska zanotowała 144,4 mln zł zysku brutto, mimo spadku wpływów z abonamentu oraz reklam i sponsoringu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ujawniono kandydatów do zarządu Telewizji Polskiej, wśród nich Marcin Wolski

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nicnowego
Wolski? To ten kolejny PZPR-owiec nawrócony na PiS i "twarz" Telewizji Republika?
59 28
odpowiedź
User
wolska
z ziemi polskiej do wolski
43 21
odpowiedź
User
egw
Ale Wolski jako kto? Przedstawiciel redakcji "Żołnierza Wolności"? Swoją drogą ciekawe, dlaczego biografia Wolskiego w Wikipedii współpracę z tym poczytnym czasopismem pomija...
53 19
odpowiedź
User
Pollyanna
Ale hucpa!!!!. To jest ta "dobra zmiana", kochani wyborcy. I charakter i gust taki sam. Zgroza!
37 24
odpowiedź
User
karlzero
Czyli byli pzpr-owcy wracają do telewizji pod szyldem PiS-u? na to wygląda, panie Czabański to kiedy pani redaktor Małgorzata Domagalik, którą w 90 roku jako prezes PAP chciał Pan wysłać na korespondentkę PAP do Londynu bez dobrej znajomości języka angielskiego - dostanie teraz szybciuto swój nowy program...?
44 15
odpowiedź