SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ukazywanie się magazynu "Kawaii" pod znakiem zapytania

Wydawnictwo Bauer nie podjęło jeszcze decyzji co do przyszłości magazynu „Kawaii”. Jednak z powodu pandemii koronawirusa planowany pod koniec maja br. numer się nie ukaże.

fot. screen FB Kawaii Article

Już pod koniec marca br. redakcja pisma na Facebooku pisała: - Kochani, Kawaii 53 trafia do sprzedaży w momencie, który jest ciężki dla nas wszystkich. To zupełnie nowa sytuacja. Z powodu szalejącego wirusa z pewnością trudniej będzie Wam zdobyć bieżący numer magazynu. Jednak mamy nadzieję, że mimo wszystko, wcześniej czy później, znajdziecie sposób, aby się z nami spotkać.

Wydawnictwo Bauer w związku z przedłużającą się pandemią nie wyda jednak kolejnego, zaplanowanego na koniec maja numeru. Według planu miał się on ukazać 26 maja br., w ostatnim czasie wychodził jako dwumiesięcznik – wydanie specjalne „CD-Action”. - Obecnie nie będzie się ukazywać. Kiedyś, po pandemii, kto wie - przekazał nam Maciej Brzozowski, PR manager Wydawnictwa Bauer. Ostateczna decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta.

Przyszłość "CD Action" z kolei - podobnie jak „PC Formatu” - również stoi pod znakiem zapytania. Ostatnie wydanie dostępne jest od 5 maja br., ale dziennikarze obu pism otrzymali wypowiedzenia. - Wiele wskazuje, że przed nami zupełnie nowy rozdział. Co przyniesie, tego nie wie nikt. Z naszej strony chcemy podziękować za wszystkie lata, które z nami spędziliście. Jesteście najlepsi! PS Potrzebujemy teraz dużo ciepełka od Was. Jesteście dla nas jak rodzina - napisali w serwisie cdaction.pl.

Firma przekazała nam natomiast, że na razie zarówno "CD-Action", jak i "PC Format" będą się ukazywać. - Dziennikarze mają okres wymówienia, podczas którego pracować będą nad kolejnymi wydaniami. Decyzja o dalszych losach tych tytułów zostanie podjęta w dalszych miesiącach - podkreślał Bauer, który jednocześnie podjął decyzję, że zamknie w sumie 34 tytuły i wydania specjalne ze swojego portfolio.

Jak informowaliśmy jako pierwsi, wypowiedzenie otrzymało w związku z tym faktem 27 osób, a na rynku zabraknie takich tytułów jak: „Barwy Życia”, „Historie o Duchach”, „Kalejdoskop Losów”, „Sekrety i Namiętności”, „Śledztwo”, „Szczypta Magii”, „Życie i Nadzieja” oraz wydania specjalne czasopism: "Świat Wiedzy", "Z Życia Wzięte", "Sukcesy i Porażki", "Chwila dla Ciebie", "100 Rad" i innych mniejszych (na przykład "Śledztwo").

Bauer Media to międzynarodowy koncern wydawniczy z siedzibą w Niemczech, który jest właścicielem ponad 600 czasopism, 400 portali i ponad 100 stacji radiowych i telewizyjnych. 85 proc. akcji należy Yvonne Bauer. W Polsce to wydawca m.in. takich tytułów jak: „Tele Tydzień”, „100 rad”, „Pani Domu”, „Chwila dla Ciebie”, „Dobry tydzień”, „Relaks”, „Rewia”, „Świat & ludzie”, „Motor twoje imperium”, „Świat seriali”, „Kurier TV”, „To & Owo”, „TV 14”.

Wydawnictwo Bauer w 2018 roku zanotowało spadek wpływów sprzedażowych o 6,2 proc. do 464,33 mln zł, natomiast jego zysk netto zmalał ze 119,8 do 94,39 mln zł. Firma wydała 19,5 mln zł na aktualizacji wartości aktywów niefinansowych, toczyły się wobec niej działania prawne na łączną kwotę 7,75 mln zł.

“Kawaii" to pierwszy polski magazyn dla fanów mangi, anime, gier i japońskiej muzyki, który istnieje od 1997 roku. Cena egzemplarzowa wynosi 7,99 zł, Wydawnictwo Bauer wznowiło jego wydania w lipcu 2018 roku, wcześniej było jego wydawcą w latach 1997-2003. Początkowo wydawcą tytułu była spółka Silvershark.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ukazywanie się magazynu "Kawaii" pod znakiem zapytania

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lovelas
Jeśli nie mają obowiązku świadczenia pracy, niech spadają i czym prędzej zaczynają swoje biznesy. Gorzej być nie może, za olewanie roboty już ich nie zwolnią. Ludzie, macie kilka miesięcy wypowiedzenia, w którym to okresie ktoś Wam płaci - bierzcie się do samodzielnej roboty! Koniecznie!
5 5
odpowiedź
User
B
Bauer lepiej by zrobił komuś te wszystkie tytuły sprzedając, ale...lepiej zwolnić ludzi, coś zostawić, coś zamknąć, coś padnie, już nie wróci. Szkoda ogólnie całej branży.
8 1
odpowiedź
User
gość
A co to jest „Motor twoje imperium”?
:) :) :)
8 0
odpowiedź