SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UKE dziękuje TP

Telekomunikacja Polska i Tele2 wdrożyły decyzję o wprowadzeniu usługi WLR.

23 lutego 2007 r. w siedzibie Urzędu Komunikacji Elektronicznej odbyło się spotkanie z udziałem Telekomunikacji Polskiej S.A. oraz Tele2 Polska Sp. z o.o. w sprawie podsumowania wdrożenia usługi WLR (Wholesale Line Rental), pozwalającej na zaoferowanie przez Tele2 alternatywnego abonamentu abonentom TP.

Decyzja w tej sprawie została wydana przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w dniu 13 lipca 2006 r. (treść decyzji), a strony zawarły porozumienie określające harmonogram wdrażania w dniu 18 października 2006 r. Wskutek opóźnienia we wdrażaniu WLR Prezes UKE wydał w dniu 7 listopada 2006 r. zalecenia, zobowiązujące TP do wykonania decyzji w terminie do 7 grudnia 2006 r.

Podczas spotkania w UKE obie strony zadeklarowały zadowolenie z procesu wdrażania Decyzji WLR. TP i Tele2 utworzyły wspólny zespół, w którym uczestniczyli przedstawiciele pionów technicznych i obsługi klientów z obu firm. Ponadto, strony utworzyły platformę informatyczną, umożliwiającą efektywne wdrożenie usługi. Kwestie, które były problematyczne, obie firmy rozwiązały w ramach prac zespołu. Strony nadal usprawniają wzajemną komunikację, w tym także komunikację dotyczącą uszkodzeń, jak również na bieżąco rozwiązują pozostałe problemy, które jednak nie mają wpływu na sprawną obsługę zamówień WLR.

Jak wynika z ustaleń poczynionych na spotkaniu, Telekomunikacja Polska w pełni wywiązała się z zawartego porozumienia, a co za tym idzie z postanowień Decyzji Prezesa UKE. Liczba wniosków złożonych przez Tele2 do TP wyniosła 177 tys. W UKE nie odnotowano skarg abonentów związanych z wdrażaniem WLR, co należy przypisać wzorowej współpracy stron podczas wdrażania Decyzji i Porozumienia.

Prezes UKE dziękuje obu stronom, szczególne jednak podziękowanie należy się zespołowi TP, który wdrażał rozwiązanie nałożone decyzją regulacyjną - podano w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UKE dziękuje TP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl