SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UKE nałożyło karę na spółkę Koksztys za działania marketingowe bez zgody użytkowników

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej nałożył karę w wysokości 80 tys. zł. na firmę Koksztys S.A. za prowadzenie marketingu bezpośredniego bez zgody użytkowników.

fot. Shutterstock.com Article

Postępowanie zainicjowano w związku z nieprawidłowościami stwierdzonymi podczas przeprowadzonych przez prezesa UKE kontroli bezpośrednich w spółce Koksztys oraz podmiocie działającym na jego zlecenie.

Spółka Koksztys S.A. zleciła wykonywanie telefonicznych połączeń o charakterze marketingowym nie posiadając wymaganych prawem zgód abonentów lub użytkowników końcowych - ustalił prezes UKE.

Ponad 30 tys. niechcianych połączeń

W toku postępowania ustalono, że firma działająca w imieniu Koksztys S.A. wykonała w okresie od 1 maja 2017 r. do 14 listopada 2017r. 30 636 połączeń z naruszeniem  Prawa telekomunikacyjnego. W czasie połączeń promowano usługi w zakresie umów abonamentowych na usługi prawne i windykacyjne.

UKE nałożyło na firmę karę w wysokości 80 tys. zł.

Zdaniem UKE  spółka naruszyła Art. 172 ust. 1 Prawa telekomunikacyjnego. Zakazuje on używania telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio wyraził na to zgodę.

- Koksztys S.A. oraz podmiot wykonujący zlecenie nie wykazały, aby posiadały utrwalone zgody udzielone przez adresatów swoich przekazów handlowych na otrzymywanie połączeń telefonicznych o charakterze marketingowym - informuje w komunikacie prezes UKE.

W ocenie prezesa UKE "ponad 30 tys.  abonentów lub użytkowników końcowych mogło zostać narażonych na niechciane komunikaty marketingowe".

Prezes UKE ustalając wysokość kary pieniężnej wziął pod uwagę dotychczasową działalność ukaranego podmiotu, a w szczególności fakt, że nie był on dotychczas karany przez Prezesa UKE.

Decyzja nie jest prawomocna. Spółka Koksztys S.A. może odwołać się do sądu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UKE nałożyło karę na spółkę Koksztys za działania marketingowe bez zgody użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl