SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UKE: ostateczna decyzja o podziale TPSA możliwa pod koniec 2012 r.

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) może podjąć ostateczną decyzję co do tego czy dokonać strukturalnego podziału Telekomunikacji Polskiej (TPSA) pod koniec 2012 r., wynika z wypowiedzi ustępującej prezes urzędu Anny Streżyńskiej. Decyzję podejmie nowy prezes, którym ma zostać Magdalena Gaj.

"Decyzji należy się spodziewać dopiero pod koniec 2012 r. Będzie wtedy, gdy TP wywiąże się z porozumienia. A do tego potrzeba zmian w jej istotnych systemach informatycznych. Tak, aby TP mogła spełnić warunek niedyskryminacji" - powiedziała Streżyńska w rozmowie z dziennikiem "Rzeczpospolita".

Przed świętami Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji poinformowało, że premier ma zamiar powołać nowego prezesa UKE. Wniosek ma zostać przedstawiony Sejmowi w styczniu. Nowy prezes pozostanie powołany na już rozpoczętą kadencję, bo formalnie kadencja Streżyńskiej zakończyła się w maju. Według mediów, obecną prezes UKE ma zastąpić jej była współpracowniczka, obecna wiceminister w resorcie cyfryzacji Magdalena Gaj.

"Ja nie zniknę z tego rynku. Będę komentować to, co się na nim dzieje z eksperckiego fotela, jak przed sześciu laty" - zapowiedziała Streżyńska w rozmowie z 'Rz".

W wyniku porozumienia między UKE a TPSA, zawartego za kadencji Streżyńskiej, regulator rynku zawiesił proces podziału spółki na część detaliczną i hurtową. Natomiast TPSA zobowiązała się do przeprowadzenia procesu inwestycyjnego a także wprowadzenia zasad, które uniemożliwią dyskryminację operatorów alternatywnych (OA) w stosunku do działu detalicznego grupy.

Dołącz do dyskusji: UKE: ostateczna decyzja o podziale TPSA możliwa pod koniec 2012 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl