SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ukraina: w I kw. 14 mln podejrzanych cyberzdarzeń

W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku ukraiński system wykrywania podatności i reagowania na incydenty cybernetyczne odnotował 14 mln podejrzanych zdarzeń z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Article

CERT-UA, ukraiński zespół reagowania na incydenty komputerowe, wraz z Państwową Służbą Specjalnej Łączności i Ochrony Informacji (SSCIP) opublikował raport z działania systemu wykrywania podatności i reagowania na incydenty cybernetyczne za I kwartał 2022 r.

System odnotował 14 mln podejrzanych zdarzeń cyberbezpieczeństwa, z czego 78 tys. uznano za zdarzenia krytyczne. Łącznie zgłoszono 40 incydentów cybernetycznych.

63% podejrzanych zdarzeń zostało wykrytych w ministerstwach i organizacjach, a 35% dotyczyło regionalnych administracji rządowych.

Wśród kategorii zdarzeń z zakresu cyberbezpieczeństwa, jakie najczęściej występowały w I kwartale, znalazły się malware, phishing oraz próby włamania.

Dołącz do dyskusji: Ukraina: w I kw. 14 mln podejrzanych cyberzdarzeń

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl