SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jest umowa między Pocztą Polską a Pekao. Przedsiębiorcy mogą wpłacać gotówkę na pocztach

Dzięki podpisanemu w środę porozumieniu pomiędzy Pocztą Polską, a bankiem Pekao S.A przedsiębiorcy mający konta w tym banku będą mogli wpłacać gotówkę w placówkach pocztowych. To ułatwienie dla biznesu, ale także - jak podkreślają partnerzy - odpowiedź na ogólną tendencję rynkową.

Podpisane porozumienie umożliwia dokonywanie przez przedsiębiorców wpłat gotówkowych w urzędach pocztowych na terenie całego kraju. Współpraca ta, jak podkreślono we wspólnym komunikacie, wpisuje się w strategię banku, zakładającą transformację modelu obsługi gotówkowej. Ale jest także odpowiedzią na ogólną tendencję rynkową, gdzie banki uzupełniają sieć swoich oddziałów o placówki partnerskie. Wiąże się również ze zmieniającymi się potrzebami klientów, zwłaszcza z sektora MŚP, którzy mimo tego, że coraz częściej korzystają z metod bezgotówkowych, potrzebują także obsługi gotówkowej w prowadzeniu swojego biznesu.

- Współpraca z Pocztą Polską oznacza dla nas realizację strategii w zakresie poszerzania obsługi klientów z sektora MŚP. Umożliwia udostępnienie klientom Pekao alternatywnej obsługi gotówkowej w sieci poczty, co pozytywnie wpłynie na zakres terytorialny świadczonej przez bank usługi – ocenia Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao S.A., odpowiedzialny za Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej. - Poczta Polska posiada infrastrukturę oraz zasoby i kompetencje do świadczenia usług finansowych, w tym obsługi gotówkowej. Rozpoczęcie współpracy w tym obszarze z Bankiem Pekao przynosi korzyści każdej ze stron - mówi z kolei Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej S.A. 

Opłaty - negocjowane z klientem

Kooperacja Pekao i Poczty umożliwia klientom wykazującym regularne nadwyżki gotówkowe, skorzystanie z wpłat nie tylko w oddziałach banku, ale także w placówkach pocztowych dostępnych na terenie całego kraju. Opłaty za wpłaty gotówkowe będą negocjowane z klientem oraz rozliczane w cyklu miesięcznym, dzięki czemu nie będzie ponosił on kosztów transakcji w placówce pocztowej. Środki z tytułu przyjętych wpłat będą rozliczane na rachunku klienta w następnym dniu roboczym po ich przyjęciu.

Poczta Polska to największy operator pocztowy na rynku krajowym. Zatrudnia ponad 66 tys. pracowników, a jej sieć obejmuje 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych w całej Polsce. 
 

Dołącz do dyskusji: Jest umowa między Pocztą Polską a Pekao. Przedsiębiorcy mogą wpłacać gotówkę na pocztach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl