SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Unilever podnosi wydatki na reklamę o 500 mln euro i obiecuje dalsze inwestycje w 2023 r.

Koncern Unilever, do którego należą takie marki, jak m.in. Dove, Axe, Hellmann's zwiększył w 2022 roku wydatki na markę i marketing o 500 mln euro w stosunku do 2021 roku. Firma zapowiada dalsze zwiększenie nakładów marketingowych, ale jednocześnie ostrzega, że ceny towarów konsumpcyjnych będą nadal rosły.

fot. Shutterstock.comArticle

Firma zapowiada, że będzie nadal dążyć do oszczędności kosztów wytwarzania swoich produktów, aby móc „inwestować w [swoje] marki i zapewniać lepszą marżę”. To podobne zapowiedzi do tych złożonych z 2022 roku, kiedy firma zobowiązała się do zwiększenia inwestycji w markę w drugiej połowie roku po gwałtownym wzroście przychodów.

Unilever odnotował wzrost zysku netto o 24,9 proc.w 2022 r. do 8,3 mld euro, co, jak twierdzi, zostało wzmocnione przez wysoką sprzedaż takich brandów, jak Omo, Hellmann's, Rexona, Sunsilk i Magnum. Obroty za cały rok wyniosły 60,1 mld euro (niezbadane).

Firma ostrzega również, że ceny jej produktów będą nadal rosły w 2023 r., pomimo osłabienia inflacji i dotychczasowych podwyżek cen w 2022 r. Ceny wzrosły o 13,3 proc. w trzecim kwartale ub.r. i 11,3 proc. w ciągu roku – ze szkodą dla popytu konsumpcyjnego, który odnotował wolumeny spadek o 2,1proc.

- Pomimo gwałtownego wzrostu kosztów materiałów, priorytetowo potraktowaliśmy zwiększenie inwestycji marketingowych - powiedział dyrektor generalny Unilever, Alan Jope. Dodał, że spodziewa się większego wzrostu w 2023 r.: - Kontynuujemy poprawę naszego wzrostu poprzez sprzedaż globalnego biznesu herbacianego i przejęcie Nutrafolu. W coraz większym stopniu zdajemy sobie sprawę z korzyści płynących z przekształcenia portfela marek, większych oszczędności i lepszej realizacji. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale zmiany, które wprowadziliśmy, oznaczają, że rok 2023 rozpoczynamy z rozmachem, dobrze przygotowując nas na kolejny rok większego wzrostu, który pozostaje naszym priorytetem”.

Jope ustąpi w tym roku i zostanie zastąpiony przez Heina Schumachera w lipcu.

Dołącz do dyskusji: Unilever podnosi wydatki na reklamę o 500 mln euro i obiecuje dalsze inwestycje w 2023 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl