SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Unimot chce stawiać w Polsce stacje ładujące do pojazdów elektrycznych

Unimot, niezależny importer paliw płynnych deklaruje udział w rozwoju elektromobilności w Polsce. Spółka negocjuje warunki współpracy z chińskim operatorem stacji do ładowania pojazdów elektrycznych by budować takie stacje w Polsce.

PAP / Adam WarżawaArticle

Unimot jest spółką specjalizującą się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną.

W komunikacie Unimot ujawnił, że rozważa rozszerzenie oferty produktowej grupy o stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. W tym celu zarząd spółki podpisał wstępne porozumienie z Wanbang Charge Equipment (Star Charge) - największym niezależnym operatorem stacji ładowania pojazdów EV w Chinach.

- Rozwój projektu elektromobilności w Polsce jest w dużej mierze uwarunkowany infrastrukturą, czyli dostępem do stacji zasilania pojazdów elektrycznych - wyjaśnia Maciej Szozda, prezes Unimot.  - Mając to na uwadze, jak również realizując plan ekspansji marki AVIA na rynku paliwowo-energetycznym zwróciliśmy się do znanego dostawcy rozwiązań dla pojazdów elektrycznych, czyli firmy Star Charge. Na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy naszymi firmami będziemy negocjować warunki współpracy w zakresie dystrybucji urządzeń SC w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej. Nie ukrywam też, że jesteśmy zainteresowani zakupieniem licencji na oprogramowanie do zarządzania siecią SC i aplikacją mobilną dla użytkowników pojazdów elektrycznych.

W ramach zawartego porozumienia Unimot przeanalizuje też możliwość produkowania ładowarek elektrycznych w oparciu o rozwiązania Star Charge, jak również uruchomienie wspólnego centrum badawczo-rozwojowego w celu rozwoju tych technologii.

Firma Star Charge to największy w Chinach dostawca punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Dysponuje siecią ponad 4 tys. punktów ładowania pojazdów elektrycznych, z której korzysta ponad 400 tys. aktywnych użytkowników.

 

Dołącz do dyskusji: Unimot chce stawiać w Polsce stacje ładujące do pojazdów elektrycznych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl