SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UOKiK: gigantyczna kara dla PZU

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył prawie 15 mln zł kary na PZU za stosowanie klauzul naruszających interesy konsumentów, podał UOKiK w komunikacie w czwartek.

UOKiK: gigantyczna kara dla PZU

Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte w lipcu 2009. Analizie podlegały wzorce umów, jakie PZU zawierał z konsumentami m.in. w zakresie ubezpieczeń autocasco, nieruchomości, podróży turystycznych oraz następstw nieszczęśliwych wypadków.

Zakwestionowane postanowienia dają ubezpieczycielowi możliwość zmniejszenia lub nawet uchylenia się od wypłaty należnych odszkodowań.

"Z informacji uzyskanych przez Urząd wynika, że umowy o ubezpieczenie autocasco zawierają postanowienia tożsame z wpisanymi do rejestru klauzul niedozwolonych"- podał Urząd.

UOKiK podał, że ustalając karę wysokości 14,79 mln zł wzięto m.in. pod uwagę, że niedozwolone postanowienia znalazły się w blisko 4 milionach umów zawartych z konsumentami. Niekorzystne warunki kontraktu narażają również słabszych uczestników rynku na straty ekonomiczne. Oprócz sankcji finansowej prezes UOKiK nakazała zaniechanie stosowania zakwestionowanych klauzul. Decyzja nie jest ostateczna.

PZU poinformowało w czwartek w komunikacie prasowym, że nie zgadza się z decyzją UOKiK i będzie odwoływać się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UOKiK: gigantyczna kara dla PZU

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl