SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UOKiK: przejęcie Multimedia Polska przez UPC Polska może ograniczyć konkurencję

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zdecydował o przedłużeniu postępowania w sprawie kupna Multimedia Polska przez UPC Polska. Według UOKiK-u istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo, że fuzja firm może doprowadzić do istotnego ograniczenia konkurencji.

Article

Kupno Multimedia Polska przez UPC Polska zostało ogłoszone w połowie października ub.r. Wartość transakcji ustalono na 760 mln dolarów, przy czym zgodę na nią musi wyrazić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W środę UOKiK poinformował, że przedłużył postępowanie w tej sprawie. - Analiza wniosku wykazała, że w wielu miejscowościach łączny udział UPC i Multimedia Polska przekracza 40 proc., od których prawo ochrony konkurencji domniemywa posiadanie pozycji dominującej. Istnieje zatem uzasadnione prawdopodobieństwo, że koncentracja może doprowadzić do istotnego ograniczenia konkurencji, dlatego postępowanie zostało przedłużone - uzasadnił Urząd.

Nie podano, na kiedy planowane jest zakończenie postępowania i ogłoszenie decyzji. - Wydanie postanowienia o przedłużeniu terminu zakończenia postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana - zaznacza UOKiK.

Na koniec września ub.r. UPC Polska miała 1,43 mln abonentów, o 14 tys. więcej niż rok wcześniej. Z usług telewizyjnych korzystało 1,21 tys. klientów, z internetowych - 1,09 mln, z telefonicznych - 631,9 tys., a łączna liczba jednostkowych usług (RGU) świadczonych przez firmę wyniosła 2,93 mln.

Z kolei Multimedia Polska na koniec września ub.r. miała 835 tys. abonentów, którym dostarczała łącznie 1,74 mln jednostkowych usług. W trzech kwartałach ub.r. firma osiągnęła 555 mln zł wpływów i 21,9 mln zł zysku netto.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UOKiK: przejęcie Multimedia Polska przez UPC Polska może ograniczyć konkurencję

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
swordfish
Jaka konkurencja? To należy zainteresować się spółdzielniami, które jak dopuszczą jednego operatora kablowego, już kolejnego nie wpuszczają. Rzadko bywa sytuacja, aby w danym bloku była możliwość wyboru kilku operatorów kablowych. Tak bywa czasami w nowych budownictwach. A w starych jak wejdzie już Vectra, to nie wejdzie UPC. Jak wejdzie UPC, to nie wejdzie Vectra.
21 12
odpowiedź
User
Greg
Bo zamiast inwestować w nową sieć i konkurować z innymi to lepiej kupić konkurencję - zostać monopolistą i dyktować ceny.
A klient niech płaci.
32 10
odpowiedź
User
amam
Niech się połączą, a jak w jednej lokalizacji do tej pory jest UPC i Multimedia, to niech ustalą wymóg, że te drugie łącze nie będzie mogło zostać przejęte przez UPC, tak jak już bywało w przypadku innych fuzji.
10 14
odpowiedź
User
PAM
W naszym domu wielorodzinnym są instalacje kilku operatorów - dokładnie czterech i żadnych blokad ze strony administracji osiedlowej nie ma.
11 8
odpowiedź
User
maxs
dlaczego urząd dopiero teraz kontroluje a powinien wcześniej podejmować kroki prawne .A ponadto powinien zająć się MULTIMEDIA POLSKA ENERGA że abonenci robieni byli w balona nie informowani o prawach jakie przysługują za miast tego potem robienie z abonenta barana że oni nic zrobić nie mogą jedynie straszyć karami a informować już nie . Obsada w biurach klienta są ludzie nie mający wiedzy na ten temat a jedynie wyuczona formuła i nic po za tym .
13 9
odpowiedź