SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

UOKiK: przejęcie Multimedia Polska przez UPC Polska może ograniczyć konkurencję

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zdecydował o przedłużeniu postępowania w sprawie kupna Multimedia Polska przez UPC Polska. Według UOKiK-u istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo, że fuzja firm może doprowadzić do istotnego ograniczenia konkurencji.

Article

Kupno Multimedia Polska przez UPC Polska zostało ogłoszone w połowie października ub.r. Wartość transakcji ustalono na 760 mln dolarów, przy czym zgodę na nią musi wyrazić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W środę UOKiK poinformował, że przedłużył postępowanie w tej sprawie. - Analiza wniosku wykazała, że w wielu miejscowościach łączny udział UPC i Multimedia Polska przekracza 40 proc., od których prawo ochrony konkurencji domniemywa posiadanie pozycji dominującej. Istnieje zatem uzasadnione prawdopodobieństwo, że koncentracja może doprowadzić do istotnego ograniczenia konkurencji, dlatego postępowanie zostało przedłużone - uzasadnił Urząd.

Nie podano, na kiedy planowane jest zakończenie postępowania i ogłoszenie decyzji. - Wydanie postanowienia o przedłużeniu terminu zakończenia postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana - zaznacza UOKiK.

Na koniec września ub.r. UPC Polska miała 1,43 mln abonentów, o 14 tys. więcej niż rok wcześniej. Z usług telewizyjnych korzystało 1,21 tys. klientów, z internetowych - 1,09 mln, z telefonicznych - 631,9 tys., a łączna liczba jednostkowych usług (RGU) świadczonych przez firmę wyniosła 2,93 mln.

Z kolei Multimedia Polska na koniec września ub.r. miała 835 tys. abonentów, którym dostarczała łącznie 1,74 mln jednostkowych usług. W trzech kwartałach ub.r. firma osiągnęła 555 mln zł wpływów i 21,9 mln zł zysku netto.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UOKiK: przejęcie Multimedia Polska przez UPC Polska może ograniczyć konkurencję

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
swordfish
Jaka konkurencja? To należy zainteresować się spółdzielniami, które jak dopuszczą jednego operatora kablowego, już kolejnego nie wpuszczają. Rzadko bywa sytuacja, aby w danym bloku była możliwość wyboru kilku operatorów kablowych. Tak bywa czasami w nowych budownictwach. A w starych jak wejdzie już Vectra, to nie wejdzie UPC. Jak wejdzie UPC, to nie wejdzie Vectra.
13 4
odpowiedź
User
Greg
Bo zamiast inwestować w nową sieć i konkurować z innymi to lepiej kupić konkurencję - zostać monopolistą i dyktować ceny.
A klient niech płaci.
24 2
odpowiedź
User
amam
Niech się połączą, a jak w jednej lokalizacji do tej pory jest UPC i Multimedia, to niech ustalą wymóg, że te drugie łącze nie będzie mogło zostać przejęte przez UPC, tak jak już bywało w przypadku innych fuzji.
2 6
odpowiedź
User
PAM
W naszym domu wielorodzinnym są instalacje kilku operatorów - dokładnie czterech i żadnych blokad ze strony administracji osiedlowej nie ma.
3 0
odpowiedź
User
maxs
dlaczego urząd dopiero teraz kontroluje a powinien wcześniej podejmować kroki prawne .A ponadto powinien zająć się MULTIMEDIA POLSKA ENERGA że abonenci robieni byli w balona nie informowani o prawach jakie przysługują za miast tego potem robienie z abonenta barana że oni nic zrobić nie mogą jedynie straszyć karami a informować już nie . Obsada w biurach klienta są ludzie nie mający wiedzy na ten temat a jedynie wyuczona formuła i nic po za tym .
5 1
odpowiedź
User
Aster
To straszne, byłem w kablówce Aster kupiła to UPC, uciekłem do Multimediów. Teraz Multimedia kupi UPC, to co mam iść do Vectry? Po kolei likwidują konkurencję i podnoszą ceny!
4 1
odpowiedź
User
M.
jestem klientem Multimedia Polska w Nowej Rudzie, płacę taki sam abonament co klienci w dużych miastach, jednak ilość kanałów jest znacznie ograniczona w porównaniu z dużymi miastami ( chodzi głównie o kanały HD których u nas jest jak na lekarstwo). Uważam, że taka praktyka dyskryminacji klientów "na prowincji" jest, delikatnie mówiąc, nie w porządku i tym powinien zająć się UOKiK, dlatego zastanawiam się nad odejściem. Jedyne co mogę polecić od tej Firmy to internet : szybki, niezawodny, mało awarii.
3 0
odpowiedź
User
Rysiek z Klanu
Dobrze by było według mnie żeby się nie zgodził Uoking na tą fuzje Firma UPC wygląda mi na krrętaczy bo widziałem na youtube w jaki sposób rozprowadzają sygnał i to jest sygnał psełdo cyfrowy W multimediach jest natomiast cyfrowy ... Bo podłączenie kabla koncentrycznego z dekoderem daje taki efekt jeszcze na takim kablu jak jest on długi to są straty sygnału Na jednym takim filmie na yoputube widziałem że piloty do platformy hhorizonts dają takiego co 2 tygodnie po podłączeniu się psuje ... Czemu oni biorą 90,- ? złodzieje! Multimedia tylko 48 biorą i piloty normalnie działają 33 lata.....
3 2
odpowiedź
User
Arkanis
niech UPS kupi MM, w koncu zrobia porzadek z ta marna firmą.
0 1
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing