SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UOKiK przeszukał siedziby Asseco, Comarchu i Bestprojects, podejrzewa zmowę przetargową

Przedstawiciele Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w asyście policji przeprowadzili przeszukanie w siedzibie Asseco Poland, Comarch Healthcare oraz Bestprojects w związku z podejrzeniem zmowy przetargowej - podał urząd w komunikacie prasowym.

Tomasz Chróstny, prezes UOKiKArticle

Z informacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że Asseco Poland, Comarch Healthcare oraz Bestprojects wspólnie z innymi podmiotami mogli zawrzeć zmowę przetargową. Zawarte porozumienie mogło dotyczyć postępowań przetargowych na dostawę i wdrożenie systemów informatycznych wykorzystywanych przez służbę zdrowia.

"Podejrzewamy, że mogło dojść do niedozwolonych ustaleń dotyczących podziału rynku oraz zmowy przetargowej. Zdecydowałem o wszczęciu postępowania wyjaśniającego i przeszukaniach w siedzibach podmiotów, które mogą być zaangażowane w praktyki ograniczające konkurencję. Przeszukania zostały dokonane po uzyskaniu zgody sądu i przy wsparciu Policji. Obecnie analizujemy zebrany materiał, który ma znaczącą wartość dowodową" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Postępowanie wyjaśniające prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnym przedsiębiorcom. Jeśli zebrany materiał potwierdzi podejrzenia, wówczas prezes UOKiK rozpocznie postępowanie antymonopolowe i postawi zarzuty konkretnym podmiotom.

Za udział w porozumieniu ograniczającym konkurencję grozi kara finansowa w wysokości do 10 proc. obrotu przedsiębiorcy.

Dołącz do dyskusji: UOKiK przeszukał siedziby Asseco, Comarchu i Bestprojects, podejrzewa zmowę przetargową

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Prokuratoria
Wydawało się że ta babka przed nim była mocna. A ona to była kapiszon przy nim. Żeby się jeszcze dobrał do deweloperów.
odpowiedź