SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UOKiK z kampanią społeczną "Sprawdzaj, czytaj, pytaj!"

Pod hasłem "Sprawdzaj, czytaj, pytaj!" ruszyła rusza ogólnopolska kampania społeczna prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Akcja porusza problem nieuczciwych praktyk w związku z epidemią Covid-19.

Article

Kampania prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma zwrócić uwagę społeczeństwa na nasilone zagrożenie nieuczciwymi praktykami rynkowymi i oszustwami w związku z obecną sytuacją pandemiczną.

Jak podaje UOKiK w komunikacie, do urzędu spływają skargi konsumentów na oferty alternatywnych inwestycji finansowych, które fałszywie obiecują szybki, pewny i wysoki zysk bez ryzyka. Konsumenci namawiani są także na produkty lub usługi, które fałszywie obiecują ochronę zdrowia lub leczenie.

― W związku z licznymi skargami i sygnałami konsumentów, które do nas wpływają, przygotowaliśmy kampanię informacyjną, w tym dwa komunikaty do telewizji i radia, które przyczynią się do zwiększenia świadomości i bezpieczeństwa konsumentów ― mówi Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

UOKiK przestrzega przed nieuczciwymi praktykami

UOKiK przygotował dwa 30-sekundowe spoty przeznaczone do emisji w telewizji, radio, internecie oraz na nośnikach w przestrzeni publicznej. 15 lipca kampania rusza w Telewizji Polskiej i Polskim Radio. Działania informacyjne i edukacyjne przynoszą jednak najwięcej korzyści w przypadku współpracy wielu podmiotów jednocześnie.

Prezes UOKiK ostrzega przed ofertami inwestycji, które mogą okazać się piramidami finansowymi.

― Przestrzegam przed inwestowaniem pieniędzy w systemy promocyjne typu piramida. To może być przykładowo projekt inwestycyjny z małą opłatą startową, z której część ma być przekazywana na cele charytatywne, a warunkiem otrzymania udziałów jest promowanie przedsięwzięcia wśród znajomych. Z rezerwą podchodźmy też do tzw. łańcuszków ― mówi Tomasz Chróstny.

Do przygotowania projektu graficznego oraz produkcji UOKiK wybrał w trybie rozeznania rynku firmę Filmpoint z Poznania. Pozostałe działania w ramach kampanii realizuje we własnym zakresie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UOKiK z kampanią społeczną "Sprawdzaj, czytaj, pytaj!"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marki
https://www.youtube.com/watch?v=KI3-XHH4_sM - "sprawdzaj, czytaj, pytaj, bo zrobią to za ciebie" tak mi się skojarzyło
odpowiedź