SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UOKiK zgadza się na połączenie Grupy o2 i Wirtualnej Polski

Grupa o2 może wspólnie z funduszem Innova Capital przejąć Wirtualną Polskę, ponieważ nie doprowadzi to do ograniczenia konkurencji na polskim rynku internetowym - zdecydował UOKiK.

Article

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przejęcie Wirtualnej Polski przez Grupę o2 analizował od listopada ub.r. Transakcja została ogłoszona pod koniec października: Grupa o2 kupi 100 proc. udziałów WP od Orange Polska za 375 mln zł, a środki te zapewni przede wszystkim fundusz inwestycyjny Innova Capital (więcej na ten temat). Z połączenia o2 i WP powstanie Grupa Wirtualna Polska, która za 2-3 lata ma zostać wprowadzona na giełdę, a Innova Capital za 5 lat zamierza się z niej wycofać (przeczytaj o tym więcej).

Według UOKiK-u fuzja o2 i WP nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji na polskim rynku internetowym. - Wspólnym obszarem, na którym uczestnicy koncentracji działają i osiągają przychody, jest rynek reklamy internetowej. Przeprowadzone postępowanie wykazało jednak, że ich łączny udział nie jest na tyle wysoki, żeby transakcja mogła doprowadzić do ograniczenia konkurencji - czytamy w komunikacie Urzędu przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

Przypomnijmy, że w listopadzie ub.r. Grupa o2 dokonała kolejnego przejęcia - kupiła 51 proc. udziałów w serwisie Dobreprogramy.pl (więcej na ten temat).

W listopadzie ub.r. serwisy Wirtualnej Polski zanotowały 13,51 mln użytkowników i 2,18 mld odsłon krajowych, a strony Grupy o2 - 9,25 mln użytkowników i 712 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UOKiK zgadza się na połączenie Grupy o2 i Wirtualnej Polski

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
@bezczelny
Dwa duże śmietniki połączą się w jeden ogromny śmietnik.
16 9
odpowiedź
User
wiktorinox
Jeśli to prawda o tych 17 mln userów, co mówi Świderski, to Onet w niezłej pupie się znalazł. O Akslu już nie wspominając,,,
10 8
odpowiedź
User
The One
wrzucenie do siatki dwóch bułek nie powoduje, że wyciągniesz bagietkę...
10 8
odpowiedź