SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Upadłość Komputronika? Sąd: wniosek złożony w złej wierze

Sąd Rejonowy z Poznaniu oddalił wniosek o ogłoszenie upadłości Komputronika, poinformowała spółka. Sąd uznał też, że wniosek był złożony w złej wierze.

Upadłość Komputronika? Sąd: wniosek złożony w złej wierze

"Zarząd (...) otrzymał postanowienie Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto w Poznaniu (...) o oddaleniu wniosku o ogłoszenie upadłości Komputronik. (...) Sąd uznał Wielkosława Staniszewskiego za winnego złożenia wniosku o upadłość w złej wierze" - czytamy w raporcie.

Spółka poinformowała, że będzie się domagać odszkodowania od wnioskodawcy.

"Zarząd informuje, że w oparciu o postanowienie sądu (...) zamierza wystąpić o zapłatę wysokiego odszkodowania za straty, które emitent poniósł w związku ze złożeniem wniosku o upadłość w złej wierze" - czytamy dalej.

Po wynikach za I połowę roku obrotowego 2011/12 (kwiecień-marzec) Komputronik podtrzymał prognozę finansową zakładającą, że grupa wypracuje 14,60 mln zł zysku netto, 26,90 mln zł EBITDA i 1021,10 mln zł przychodów w całym roku. Po I połowie roku Komputronik ma 1,55 mln zł skonsolidowanego zysku netto, 12,12 mln zł EBITDA oraz 447,67 mln zł przychodów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Upadłość Komputronika? Sąd: wniosek złożony w złej wierze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl