SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UPC ma już 800 tys. klientów telewizji cyfrowej. Szybko rośnie telefon

Na koniec marca br. sieć kablowa UPC Polska miała już niemal 800 tys. klientów telewizji cyfrowej. Najdynamiczniej w ciągu roku rosła jednak liczba klientów telefonii stacjonarnej. Natomiast cała baza abonencka operatora stopniała o niecałe 2 proc.
 

Z raportu kwartalnego Liberty Global, właściciela UPC Polska, wynika, że łączna liczba abonentów sieci na koniec marca 2013 roku wyniosła 1,466 mln, co oznacza spadek względem marca 2012 roku o 26,8 tys. klientów (1,8 proc.).

Największą część bazy abonenckiej UPC stanowią bez zmian klienci usługi telewizyjnej, których na koniec marca br. było 1,292 mln. To jednak mniej o 3,65 proc. niż rok wcześniej.

W ciągu ostatniego roku można było obserwować dalsze przechodzenie użytkowników telewizji analogowej do oferty cyfrowej. Na koniec I kwartału br. UPC Polska obsługiwała już 797,4 tys. abonentów telewizji cyfrowej (wzrost o 134,7 tys., czyli o 20,3 proc.) oraz 494,4 tys. użytkowników telewizji analogowej (spadek o 183,6 tys., czyli o 27,1 proc.).

Z kolei z szerokopasmowego internetu UPC korzysta już 874,8 tys. abonentów, co oznacza wzrost o o 74,5 tys. klientów (9,31 proc.).

Najbardziej relatywnie, bo o 23,25 proc., wzrosła liczba klientów telefonii stacjonarnej. Na koniec  marca br. operator miał już 488,3 tys. takich abonentów (rok wcześniej było ich o 92,1 tys. mniej).

Łącznie klienci UPC Polska na dzień 31 marca br. korzystali z 2,655 mln usług (rok wcześniej 2,537 mln).

  • Więcej informacji:
  • UPC

Dołącz do dyskusji: UPC ma już 800 tys. klientów telewizji cyfrowej. Szybko rośnie telefon

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hakuna
„Szybko rośnie telefon”? Pewnie dają mu żreć…
odpowiedź
User
jagoda
Co za manipulacja. Telefon jest w pakietach, masz bez względu na to, czy chcesz, czy nie.
odpowiedź
User
Tomasz
Ciekawe, czy dadzą Telewizje Republika. Bo jak nie to się zastanowię nad Cyfrowym Polsatem...
odpowiedź