SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UPC odrabia straty

Telewizja kablowa UPC notuje poprawę finansów

Telewizja kablowa UPC, mająca siedzibę w Holandii, odnotowała w drugim kwartale 2003 r. zysk w wysokości 75 mln euro. Czwartkowy raport jest pierwszym sygnałem powrotu firmy do zdrowia po ogłoszeniu bankructwa w 2002 roku. (więcej poniżej)
Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

       

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

Koncern UPC, w przeszłości największy operator telewizji kablowej w Europie, zadłużył się na ponad 10 mld euro, kiedy w dobie boomu technologicznego i telekomunikacyjnego na naszym kontynencie przejmował w regionie, w tym w Polsce, sieci połączeń kablowych.

W grudniu 2002 roku firma zwróciła się w USA o ochronę przed wierzycielami. Od chwili wprowadzenia na giełdy w USA i Europie w 1999 r. UPC ani razu nie wykazała rocznego zysku.

Akcjonariusze firmy stracili niemal wszystkie środki, a nabywcy obligacji zgodzili się zrezygnować z roszczeń w zamian za mniejszościowy udział w zrestrukturyzowanej firmie.

Założyciel firmy, koncern UnitedGlobalCom z Denver w USA, zdołał zachować kontrolę nad spółką sprzedając swoje większościowe udziały głównemu kredytodawcy UPC, medialnemu konglomeratowi Liberty Media, który należy do amerykańskiego milionera Jona Malone.

Chociaż UPC nadal czeka na ostateczną aprobatę planu restrukturyzacji przez władze holenderskie, zadłużenie firmy w pierwszym półroczu istotnie spadło. W poniedziałek spółka informowała, że sprzedaż w drugim kwartale wyniosła 359,4 mln euro.

UPC podało, że po ostatecznym zaaprobowaniu planu restrukturyzacji zmieni nazwę na UGC Europe i będzie ubiegać się o notowanie akcji na amerykańskiej giełdzie elektronicznej Nasdaq.

Firma zapewnia, że po ukończeniu restrukturyzacji w Polsce, co ma nastąpić w czwartym kwartale br., zadłużenie koncernu spadnie o kolejne 314 mln euro - podaje serwis elektroniczny brytyjskiego dziennika "Financial Times".
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UPC odrabia straty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl