SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UPC Polska ma 1,47 mln klientów. 714 tys. korzysta z Horizon, a 676 tys. z Connect Boxu

Na koniec trzeciego kwartału br. UPC Polska miała 1 470 600 klientów (o 39,7 tys. więcej niż rok wcześniej), z czego 1,06 mln korzystało z telewizji cyfrowej. Operator miał sprzedanych 3,135 mln usług jednostkowych, po wzroście o 125 tys. w skali roku.

Article

UPC Polska podkreśla, że trzeci kwartał br. był czwartym z rzędu, w którym operator zanotował wzrost bazy użytkowników.

Internet goni telewizję

Liczba użytkowników usług internetowych wzrosła o 11,7 tys. do 1,211 mln. Natomiast liczba użytkowników modemu Connect Box wzrosła o 119,9 tys. w ciągu roku do 676,1 tys. na koniec trzeciego kwartału. Średnia prędkość, z której korzystają klienci UPC, wzrosła do 236 Mb/s.

Telewizja cyfrowa nadawana przez UPC powiększyła liczbę użytkowników o 4,2 tys. w ciągu trzeciego kwartału oraz o 27,7 tys. rok do roku, osiągając poziom 1,06 mln. W ciągu roku liczba użytkowników platformy Horizon wzrosła o 103,2 tys. do 713,8 tys.

Spore wzrosty zanotowała także oferta UPC Biznes - przybyło jej ponad 2,6 tysiąca klientów biznesowych, co oznacza wzrost o 7,5 tys. od początku roku. Jak komentuje w komunikacie firma, ten wynik jest efektem inwestycji w rozwój sieci sprzedaży i w portfolio produktów: szybkich łącz internetowych, usług podnoszących cyberbezpieczeństwo w firmach, a także rozwiązań mobilnych.

Gigabitowe reklamy

Jako najważniejsze wydarzenia w trzecim kwartale firma wskazuje m.in. wprowadzenie usług mobilnych, rozszerzenie zasięgu intenetu z prędkością gigabitową do ponad 2 mln gospodarstw domowych w 13 nowych miastach w całej Polsce, wzrost średniej prędkości internetu, z którego korzystają klienci, do 236 Mb/s oraz start nowej kampanii marketingowej z bohaterem marki - UPCeuszem.

Łączy zasięg usług UPC Polska na koniec września br. wynosił 3,52 mln gospodarstw domowych, po przyłączeniu 24,5 tys. nowych w trzecim kwartale br. oraz 93,9 tys. w ujęciu rok do roku.

Według sprawozdania w KRS w ub.r. UPC Polska zanotował wzrosty wpływów o 1,1 proc. do 1,57 mld zł i 1,3 mln zł zysku operacyjnego (wobec 25,2 mln zł straty rok wcześniej), a jej strata netto zwiększyła się z 301,9 do 400,2 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UPC Polska ma 1,47 mln klientów. 714 tys. korzysta z Horizon, a 676 tys. z Connect Boxu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tob
O wzroście liczby klientów używających dekodery 4K z zero do chociaż jednego nie wspomnieli? :)
odpowiedź
User
WERONA
MAM PROSBE POPYTAJCIE SIĘ TV WIELKOPOLSKIEJ CZY ZAMIERZAJĄ WEJŚĆ DO OPERTATORÓW KABLOWYCH W TYM EAST&WEST ?
odpowiedź