SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UPC Polska wprowadza seniorów w świat internetu

UPC Polska organizuje w 8 miastach w Polsce bezpłatne kursy podstaw internetu dla seniorów.

W czasie trzytygodniowego kursu uczestnicy zajęć nauczą się m.in. wyszukiwania informacji na stronach WWW, wysyłania maili, porozumiewania się za pomocą komunikatorów. Zapoznają się z takimi pojęciami, jak: czat, forum, grupa dyskusyjna, multimedia. W Warszawie pierwsze zajęcia rozpoczynają się 20 marca. Kurs organizowany jest w ramach Tęczowej Akademii - programu prospołecznego UPC.

W Warszawie spotkania będą odbywać się w obu Pracowniach Internetowych UPC – w Klubie „Przy Lasku” SM Przy Metrze przy ulicy Lasek Brzozowy 2 oraz w Ośrodku Edukacji Kulturalnej SBM Grenadierów przy al. Stanów Zjednoczonych 40. Zajęcia będą odbywać się dwa razy w tygodniu dla dwóch grup o godz. 17.00 i 18.00. Zapisy prowadzą pracownie – w Klubie „Przy Lasku” SM Przy Metrze, osobiście lub pod nr tel. 648 70 31 (10 miejsc) oraz w Ośrodku Edukacji Kulturalnej SBM Grenadierów, w godz. 12.00-16.00, osobiście lub pod nr tel. 673 60 63 (20 miejsc). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Pod okiem nauczyciela kursanci będą nabierać wprawy w posługiwaniu się sprzętem komputerowym oraz poruszaniu się po internetowej sieci. Po każdych zajęciach nauczyciel rozda specjalnie dla nich zredagowane skrypty, by łatwiej im było zapamiętać i przyswoić nowy materiał.

„Działania UPC to wspaniała inicjatywa wpisująca się w potrzebę, jaką jest budowanie solidarności międzypokoleniowej w Polsce” – mówi Hanna Nowakowska, prezes  Forum 50+ Seniorzy XXI wieku! - To także szansa na zmianę stereotypowego wizerunku osoby starszej, jako tej, która nie zna się na komputerze, nie chce się uczyć. Warto przy pomocy Tęczowego Internetu UPC budować płaszczyzny współpracy pomiędzy osobami starszymi i młodymi, szukać sposobów, żeby integrować pokolenia.”

Kurs dla seniorów to kolejna inicjatywa edukacyjna Tęczowego Internetu - prospołecznej akcji UPC Polska, mającej na celu upowszechnianie dostępu do internetu i propagowanie wiedzy komputerowej i internetowej. W ramach Tęczowego Internetu, który firma prowadzi od 2003 roku, UPC ufundowała w kilku miastach w Polsce (Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach) pracownie komputerowe z szerokopasmowym dostępem do internetu. UPC jest nie tylko fundatorem tych multimedialnych placówek, organizuje w nich także nieodpłatne kursy. Partnerem UPC w projekcie Tęczowego Internetu jest Microsoft, który funduje pakiety Windows Office oraz systemy operacyjne. Powodzenie inicjatyw Tęczowego Internetu UPC w Polsce sprawiło, że spółka macierzysta UPC Polska - UPC Broadband - postanowiła rozszerzyć akcję na pozostałe kraje Europy, w których UPC oferuje usługi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UPC Polska wprowadza seniorów w świat internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl