SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UPC sprzedaje część byłej sieci Aster firmie Netia

Netia odkupi od sieci kablowej UPC Polska część infrastruktury dawnej sieci kablowej Aster w Warszawie i Krakowie, docierającej w sumie do 446 tys. mieszkań. Umowę między obiema spółkami zatwierdzić musi jeszcze prezes UOKiK.

UPC sprzedaje część byłej sieci Aster firmie Netia

Odsprzedaż sieci była warunkiem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie operatora Aster przez UPC Polska, co miało miejsce we wrześniu 2011 roku (więcej na ten temat). UPC zgodziło się odsprzedać infrastrukturę Aster tam, gdzie pokrywała się ona z jego własną siecią, w terminie do 5 marca br. Netia jako nabywca została wybrana w przetargu zorganizowanym przez operatora.

- Przejęcie tak dużej części sieci dawnego Aster, na tak atrakcyjnych rynkach, jest kolejnym ważnym krokiem w realizacji strategii Netii, która opiera się na rozwoju multimedialnych usług on-line na bazie własnej sieci - mówi Mirosław Godlewski, prezes Netii.

- Sieć kablowa z prawie pół milionem lokali w zasięgu, to też znakomita baza do osiągania synergii w efekcie działań konsolidacyjnych, których dotychczas w tym segmencie rynku Netia nie miała - dodaje Mirosław Suszek, członek zarządu Netii ds. operacyjnych. Dzięki transakcji Netia zwiększy zasięg sieci własnej o 17 proc. do 2,8 mln lokali.

Nabywcę sieci zaakceptował już UOKiK, ale cała transakcja musi jeszcze uzyskać zgodę prezesa Urzędu. Teraz o zgodę na jej finalizację wystąpiła do UOKiK Netia. - Obowiązuje zwyczajna procedura. W chwili gdy wpływa kompletny wniosek - UOKiK wszczyna postępowanie dotyczące koncentracji, średnio trwające od jednego do dwóch miesięcy - mówi nam Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowa UOKiK.

Ani UPC Polska, ani Netia nie podają kwoty transakcji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UPC sprzedaje część byłej sieci Aster firmie Netia

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BeeJay
UPC było w niedoczasie, to Netia pewnie coś na tym utargowała. :)
9 8
odpowiedź
User
były abonent
NETIA. Ratuj się, kto może!!!!!!!!!!!!!!!!
8 8
odpowiedź
User
A_Sz
O rany. Mam nadzieję, że nie będę w tej grupie :
8 8
odpowiedź
User
gość 1977
Nam upc wypowiedzialo umowe bo przejela nas Netia i odcieto od tv. Dzwoniąc do Netia usłyszeliśmy że oni nie sa w stanie zaproponować zadnej telrwizji bo nie swiadcza usługi kablowej. Tak wiec siedze z malym brzdacem w domu bez telewizji i jedyne okno na swiat to to Z pcv :-) paranoja tyle lat płacilismy astet potem upc a teraz maja nas gdzieś.
8 8
odpowiedź