SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UPC wybrało satelitę Astra

SES ASTRA podpisała umowę z UPC Direct na wydzierżawienie piątego transpondera.

SES ASTRA poinformowała o podpisaniu umowy z UPC DIRECT, wiodącym dostawcą pakietów programów Direct-to-Home w Europie Środkowej i Wschodniej, na dzierżawę dalszych pojemności satelitarnych. Umowa zapewnia UPC Direct pojemności na piątym cyfrowym transponderze na głównej pozycji orbitalnej ASTRY 19.2° E. UPC Direct wykorzysta te pojemności w celu dostarczania swojej oferty i pakietów programowych do domów odbierających sygnał satelitarny w Europie Środkowej i Wschodniej.

W ubiegłym roku SES ASTRA znacząco zwiększyła swoje zasięgi w odniesieniu do cyfrowych satelitarnych gospodarstw domowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Na koniec roku 2005, ASTRA docierała do 1.3 miliona cyfrowych satelitarnych gospodarstw domowych w Czechach, na Chorwacji, Węgrzech, w Polsce, Słowenii i Słowacji, co stanowi wzrost o 300 000 w porównaniu z rokiem poprzednim. W wyniku tego wzrostu 7 z 10 cyfrowych satelitarnych gospodarstw domowych w tym regionie odbiera programy z ASTRY;   41% wszystkich domów odbierających sygnał satelitarny z ASTRY odbiera przekaz cyfrowy, w porównaniu do 31% w roku poprzednim.

“Nasza nowa umowa handlowa z UPC Direct jeszcze bardziej umacnia nasze długoletnie związki biznesowe”, powiedział Alexander Oudendijk, Chief Commercial Officer, SES ASTRA. “Odzwierciedla to również rosnącą atrakcyjność naszych satelitów dla nadawców i klientów w Europie Środkowej i Wschodniej oraz podkreśla dynamiczny wzrost jaki ASTRA odnotowuje w tym regionie.”

“Zwiększenie naszych pojemności pozwoli nam na dalsze wzbogacanie cyfrowej oferty w tym regionie, co pozwoli UPC Direct na zachowanie wiodącej pozycji”, dodał Balazs Sranko, Managing Director, UPC Direct Central and Eastern Europe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UPC wybrało satelitę Astra

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl