SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Urodziny kanału Planete

7 lat kanału Planete w Polsce

W grudniu 2003 mija 7. rocznica istnienia kanału dokumentalnego PLANETE w Polsce. Obecnie, program stacji, nadawany w całości w języku polskim, dociera do ponad 2.100.000 gospodarstw domowych za pośrednictwem sieci kablowych i platformy cyfrowej CYFRA +.

Ostatni rok obfitował w ważne dla PLANETE wydarzenia. W marcu 2003 stacja rozpoczęła (za pośrednictwem firmy At Media) sprzedaż czasu reklamowego w Polsce. Miesiąc później została rozstrzygnięta druga edycja międzynarodowego konkursu na projekt filmu dokumentalnego organizowanego przez PLANETE. Tym razem wygrał Polak, Bartek Konopka z projektem, którego roboczy tytuł brzmi "Koza wędrowniczka". Obecnie, młody reżyser kończy montaż dokumentu zrealizowanego na podstawie zwycięskiego scenariusza. Premiera filmu będzie miała miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie w lutym 2004 roku. W maju 2003 r., jak co roku PLANETE była oficjalnym partnerem Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W drugiej połowie roku stacja wzięła udział w dwóch polskich kampaniach społecznych: w sierpniu kanał włączył się do akcji przeprowadzonej przez Krajowe Centrum ds. AIDS, a w listopadzie do kampanii zorganizowanej z inicjatywy Towarzystwa Rozwoju Rodziny i Polskiego Towarzystwa Urologicznego. W listopadzie PLANETE uatrakcyjniła swoją ramówkę wprowadzając do niej nowe wieczory tematyczne: "Społeczeństwo", "Filmowe dochodzenia" i "Portrety".

Dokumentalny kanał telewizyjny PLANETE powstał we Francji w 1988 r. Należy do Grupy MULTITHEMATIQUES S.A. zajmującej się tworzeniem telewizyjnych kanałów tematycznych oraz ich dystrybucją drogą kablową i satelitarną. W Polsce PLANETE istnieje od grudnia 1996 r. Kanał nadawany jest również we Francji, Niemczech, Włoszech, Beneluksie, Szwajcarii, Austrii, Kanadzie i we francuskojęzycznej części Afryki. Łącznie dociera do ponad 9,7 miliona gospodarstw domowych.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Urodziny kanału Planete

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl