SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uruchomienie portalu korporacyjnego firmy Polpharma

e-point SA uruchomił nowy portal korporacyjny największego producenta farmaceutyków w Polsce

 Został on wdrożony na bazie dostarczonej przez e-point SA platformy programistycznej oraz systemu zarządzania treścią Active Content.

"Celem, jaki postawiliśmy sobie podczas realizacji portalu, było zbudowanie środowiska zdolnego obsłużyć wszystkie potrzeby informacyjne Polpharmy w komunikacji zewnętrznej" - mówi Krzysztof Jakubiak, dyrektor Public Relations ZF Polpharma S.A. - "Zdecydowaliśmy się na wybór e-point SA jako wykonawcy rozwiązania przede wszystkim ze względu na szerokie możliwości zastosowania oferowanych nam technologii oraz ogromne doświadczenie tej firmy w opracowywaniu zaawansowanych serwisów i aplikacji internetowych."

Na podstawie analizy potrzeb grup docelowych portal został podzielony na profile - dla lekarzy, pacjentów, partnerów biznesowych oraz korporacyjny i biuro prasowe wspierające współpracę z mediami. Ze względu na aktywne działania Polpharmy na rynkach zagranicznych rozwiązanie zostało przygotowane w trzech wersjach językowych - polskiej, rosyjskiej i angielskiej.

Jednym z celów projektu było zaktywizowanie lekarzy jako istotnych użytkowników serwisu. Na etapie projektowania powstała więc koncepcja tzw. testów wiedzy medycznej. W ramach testów wiedzy w specjalnej sekcji dla lekarzy i farmaceutów publikowane są cykliczne serie pytań. Zarejestrowani uczestnicy mogą w ten sposób nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, lecz zdobywać punkty za prawidłowe odpowiedzi. Dzięki publikowaniu rankingów po zakończeniu serii testów uczestnik każdego testu może sprawdzić prawidłowe odpowiedzi i porównać, jak wypadł na tle innych.. Testy są przygotowywane w oparciu o dedykowaną aplikację do tworzenia i zarządzania ankietami.

Do zarządzania portalem służą interfejsy CMS będące częścią platformy, na której zbudowano całe rozwiązanie. Ergonomię podnosi możliwość kontroli każdej aplikacji z poziomu tego samego panelu administracyjnego z odpowiednio przydzielonymi prawami dla administratorów. "Ze względu na specyfikę branży farmaceutycznej, publikowane w serwisie dokumenty muszą być opiniowane przez redaktorów merytorycznych i przez dział prawny" - mówi Adrian Samborski, Producent w e-point SA
- "Dlatego też wdrożony został wielostopniowy obieg dokumentów, wraz z systemem wersjonowania, co pozwala szybko odtworzyć historię dokonywania zmian".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uruchomienie portalu korporacyjnego firmy Polpharma

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl