SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Urząd Lotnictwa Cywilnego ustalił stawkę opłat terminalowych na 2012 r.

W piątek prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Grzegorz Kruszyński wydał decyzję ustalającą stawkę jednostkową opłaty terminalowej.

Urząd Lotnictwa Cywilnego ustalił stawkę opłat terminalowych na 2012 r.

Zgodnie z decyzją Prezesa Urzędu od dnia 1 stycznia 2012 r. za terminalowe służby żeglugi powietrznej pobierana będzie opłata obliczana w oparciu o stawkę jednostkową wynoszącą 781,06 złotych.

Stawka jednostkowa będzie obowiązywała na 12 lotniskach objętych jedną strefą pobierania opłat terminalowych zatwierdzoną decyzją Prezesa Urzędu z 28 grudnia 2011 r.

Przy ustalaniu stawki jednostkowej opłaty terminalowej Prezes Urzędu uwzględnił wysokość terminalowych kosztów ustalonych Polską Agencję Żeglugi Powietrznej na 2012 rok, określonych w Krajowym Planie Skuteczności Działania, który to dokument został zatwierdzony na szczeblu krajowym przez Ministra Infrastruktury w czerwcu br.

* Krajowy Plan Skuteczności Działania jest dokumentem wymaganym prawem UE. Opracowany został w odniesieniu do czterech ustalonych przez Komisję Europejską obszarów skuteczności działania: bezpieczeństwa, przepustowości, ochrony środowiska i efektywności kosztowej, z uwzględnieniem określonych ogólnounijnych celów skuteczności działania. Obowiązkowe cele ogólnounijne zostały ustalone w odniesieniu do dwóch obszarów - przepustowości (opóźnienie ATFM na trasie) oraz efektywności kosztowej (trasowa ustalona stawka jednostkowa).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Urząd Lotnictwa Cywilnego ustalił stawkę opłat terminalowych na 2012 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl