SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Urządzenia Sony do analizy brzegowej oparte na AI testowane na uniwersytecie

University of Wales Trinity Saint David (UWTSD) przeprowadził pierwsze testy rozwiązania firmy Sony opartego na sztucznej inteligencji: urządzenia do analizy brzegowej REA-C1000. W bieżącym roku uczelnia planuje rozszerzyć zakres prób.

Article

Testy stanowią kolejny rozdział we współpracy między Sony a UWTSD. Dzięki nim uczelnia będzie mogła ocenić zdolność sztucznej inteligencji (AI) i analizy obrazu do wprowadzania zmian w nauczaniu na różnych wydziałach.

- Urządzenie REA-C1000 wykorzystuje technologię AI do tworzenia prezentacji wideo, które dają nowe możliwości wykładowcom, rozbudzają zainteresowanie w widzach i znacząco zmieniają jakość komunikacji - czytamy w komunikacie Sony.

Testy mają ułatwić kadrze i studentom UWTSD eksperymentowanie z zaawansowanymi funkcjami urządzenia oraz wypracowanie nowych formuł prowadzenia zajęć. Mają też umożliwić znalezienie nowych sposobów wykorzystania i tworzenie atrakcyjnych materiałów wideo do użytku na różnych wydziałach w następujących zastosowaniach:

- wydobywanie pisma odręcznego w celu rejestracji i cyfryzacji w czasie rzeczywistym schematów i złożonych równań na zajęciach o tematyce związanej z matematyką, fizyką i inżynierią. Technologia wydobywania pisma odręcznego pozwala pokazać zawartość tablicy interaktywnej jako rozszerzoną rzeczywistość, nawet jeśli wykładowca stoi tuż przed tablicą. Zapewnia to zdalnym uczestnikom i osobom odtwarzającym zapis prezentacji wyraźny, cyfrowy obraz tablicy interaktywnej, który w przeciwnym razie byłby źle widoczny,

- łatwe tworzenie materiałów do zdalnej nauki przy zachowaniu wysokiej jakości. Kadra UWTSD może korzystać z funkcji automatycznego śledzenia przez kamery PTZ, by przez cały czas zapewnić widoczność i ostry obraz wykładowcy, nawet gdy porusza się on po scenie — bez zatrudniania dodatkowego operatora kamery,

- tworzenie atrakcyjnych materiałów dla studentów i wykładowców przedmiotów humanistycznych i związanych z mediami. Dzięki funkcji nakładania grafiki komputerowej bez klucza chrominancyjnego studenci kierunków związanych z mediami będą mogli tworzyć materiały wideo bez używania dedykowanego studia lub zielonego tła. Funkcja ta działa w czasie rzeczywistym i pozwala wzbogacać prezentacje elementami graficznymi, animacjami i tłami.

UWTSD będzie testować urządzenie do analizy brzegowej Sony REA-C1000 przez cały 2020 rok.

Poza tym uniwersytet prowadzi wdrożenie systemu Sony TEOS. W ciągu najbliższych 5 lat uczelnia zamierza połączyć z nim znakomitą większość swoich 260 sal dydaktycznych. Plany przewidują dodawanie 40 pomieszczeń rocznie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Urządzenia Sony do analizy brzegowej oparte na AI testowane na uniwersytecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl