SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

HBO pokaże serial "Utracone dzieci Atlanty" o morderstwach dzieci w Atlancie (wideo)

Od 6 kwietnia w HBO GO będzie można oglądać serial dokumentalny „Utracone dzieci Atlanty” produkcji HBO. Twórcami pięcioodcinkowej serii są Sam Pollard, Maro Chermayeff, Jeff Dupre oraz Joshua Bennett.

Article

Serial przedstawia okoliczności tajemniczych zaginięć i morderstw dzieci w Atlancie, do których dochodziło pod koniec lat 70. i na początku 80. XX wieku. Produkcja rzuca nowe światło na wielowątkowe śledztwo, które zostało wznowione po 40 latach. Twórcy przedstawiają okoliczności zagadkowych porwań i morderstw przynajmniej trzydzieściorga czarnoskórych dzieci i młodych mężczyzn, do których dochodziło w Atlancie w latach 1979-1981. 40 lat później śledztwo w tej sprawie zostaje wznowione przez burmistrz Atlanty, Keishę Lance Bottoms.

Widzowie zostaną zapoznani z nowymi okolicznościami tej tragedii, a materiały archiwalne oraz wywiady zarówno z bliskimi nieletnich ofiar, jak i śledczymi rzucają nowe światło na serię makabrycznych zabójstw. Po zaginięciu dwóch nastolatków i odnalezieniu ich ciał w mieście stopniowo narastał strach, co doprowadziło do pośpiesznego oskarżenia i skazania 23-letniego Wayne’a Williamsa oraz oficjalnego zamknięcia śledztwa pomimo wielu pytań, które nadal pozostają bez odpowiedzi.

Akcja serialu rozpoczyna się w marcu 2019 roku, kiedy burmistrz Atlanty Keisha Lance Bottoms i komendant lokalnej policji Erika Shields wydają wspólne oświadczenie, w którym potwierdzają, że miasto zamierza ponownie przeanalizować dowody związane z serią brutalnych zabójstw. Podczas wywiadów Bottoms i Shields zapewniają opinię publiczną i rodziny ofiar, że zostanie przeanalizowany każdy wątek w sprawie. Shields głośno zastanawia się: „Czy myślę, że w niektórych sprawach będziemy mieli innego podejrzanego? Tak”.

 

Twórcy serialu wykorzystali niepublikowane nigdy wcześniej nagrania filmowe, wywiady, akta sprawy sądowej oraz dodatkowe materiały, co rzuca nowe światło na zgromadzone dowody. Przedstawiają też nieznane okoliczności jednego z najbardziej szokujących rozdziałów w amerykańskiej historii. Przed kameą stanęli eksperci i główni uczestnicy ówczesnych wydarzeń. Z ich relacji wyłania się obraz społeczności dotkniętej ogromną tragedią, której członkowie od 40 lat walczą o sprawiedliwość dla swoich dzieci.

Producentami wykonawczymi i reżyserami serialu „Utracone dzieci Atlanty” są - nagrodzeni statuetką Emmy i Peabody’ego - Sam Pollard, Maro Chermayeff, Jeff Dupre oraz Joshua Bennett ze spółki Show of Force. Obowiązki producenta ze strony spółki Show of Force pełni Saralena Weinfield. Mike Jackson, Ty Stiklorius i John Legend są z kolei producentami wykonawczymi z ramienia Get Lifted Film Co. Dokument został wyprodukowany we współpracy ze spółką RocNation. Sara Rodriguez jest producentką nadzorującą ze strony HBO, a producentami wykonawczymi są Nancy Abraham i Lisa Hellera.

Premiera serialu odbędzie się w HBO GO 6 kwietnia. Tego dnia do serwisu dodany zostanie pierwszy odcinek. Kolejne pojawiać się będą co tydzień w poniedziałek.

W lutym br. serwis HBOGO.pl miał w Polsce 1,45 mln użytkowników, a zasięg witryny w ciągu roku zmalał o 0,49 pkt proc. (8,6 proc.) do 5,21 proc.

Dołącz do dyskusji: HBO pokaże serial "Utracone dzieci Atlanty" o morderstwach dzieci w Atlancie (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl