SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Użytkownicy komórek narażają się na kradzież tożsamości

4,2 miliona Brytyjczyków gromadzi w swoich telefonach komórkowych dane, które w przypadku ich utraty mogą być wykorzystane przez złodziei tożsamości.

Użytkownicy komórek narażają się na kradzież tożsamości

Z badania przeprowadzonego przez firmę Credant Technologies, w którym udział wzięła losowa grupa 600 brytyjskich użytkowników komórek, wynika, że tylko 60 procent z nich używa hasła aby ograniczyć dostęp do danych zawartych w telefonie.

Aż 99 procent respondentów wykorzystuje swoje urządzenia do spraw firmowych, pomimo że 26 procentom pracodawcy zabronili takiego postępowania. Ponad 1/3 badanych za pomocą komórek wysyła i odbiera biznesowe wiadomości e-mail, ponad 3/4 trzyma na nich szczegóły swoich kontaktów biznesowych, a prawie 1/4 informacje o swoich klientach.

Niepokojące jest również gromadzenie w pamięci telefonów osobistych informacji na własny temat, takich jak szczegóły dotyczące konta bankowego (robi tak 16 procent badanych), numery PIN i hasła (24 procent) czy informacje dotyczące kart kredytowych (10 procent).

źródło: IT PRO

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Użytkownicy komórek narażają się na kradzież tożsamości

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl