SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Użytkownik w centrum technologicznej rewolucji

Każdy rozwój niesie za sobą zarówno błogosławieństwo, jak i przekleństwo. Ewolucja w obszarze technologii daje poczucie zmiany, ułatwia życie, zmienia codzienne nawyki, ale jest też źródłem lęku, frustracji, a czasem nawet zupełnego wyparcia. Mimo że wielu z nas rozumie i nadąża za nowymi procesami, świadomie schodzi z tej ścieżki i szuka swojej własnej „analogowej” drogi.

Nie jest tajemnicą, że pomiędzy pokoleniem Millenialsów i Zetek a pokoleniem ich rodziców istnieje prawdziwa technologiczna przepaść. Nic w tym dziwnego - wystarczy spojrzeć na to, co działo się nawet 5 czy 10 lat temu, aby dostrzec, jak dynamicznie i gwałtownie zachodzą zmiany w wielu dziedzinach naszego życia. Jak odnaleźć się w dzisiejszej stechnologizowanym świecie, który nie ma zamiaru zwalniać swojego tempa?

Technologia dla ludzi czy człowiek dla technologii?

Nie jest to wcale naiwne pytanie, jeśli spojrzymy na ogromną liczbę nowych technologicznych rozwiązań, na które natykamy się każdego roku. Z niektórych regularnie i chętnie korzystamy – reszta może być jedynie obiektem naszych obserwacji. Jamie Bartlett w swojej książce „Ludzie przeciw technologii” w ciekawy sposób pokazuje perspektywę człowieka skonfrontowanego z technologią, który jest wobec niej bezsilny, ale nie bezradny. Autor, wydając książkę w 2019 roku, był świadomy, że publikacja szybko może stać się nieaktualna – tak samo jak nieaktualne są trendy sprzed kilku miesięcy. Dziś jesteśmy o krok przed rozpowszechnieniem metaversum i blockchaina, a także dopracowaniem mechanizmu precyzyjnej identyfikacji naszych preferencji… ale wkrótce stanie się to naszą codziennością.

Jednak technologia nie powinna nas przerażać – w końcu już teraz znacząco przyczynia się do poprawy jakości naszego życia i automatyzacji wielu procesów. Działając w sposób niewidoczny i nieinwazyjny dla użytkownika, a jednocześnie dbając o jego bezpieczeństwo i prywatność, może dawać poczucie komfortu.

Zmiany przyspieszają

Rewolucja – także w technologiach reklamowych, gdzie najważniejsze jest dotarcie z produktem do użytkownika – dzieje się na naszych oczach. Jej kolejne przejawy są widoczne nie na przestrzeni lat, ale w odstępach kwartałów, a nawet miesięcy. Innowacjom sprzyja Google, który zamierza wycofać 3rd party cookies – to będzie ważny impuls do tworzenia nowych rozwiązań i implementacji technologii zewnętrznych, również w obszarze polskiego e-commerce. Każda tego typu zmiana prowadzi do konieczności przeanalizowania swoich statystyk i danych, które są bezcennym źródłem wiedzy i pozwalają podejmować kluczowe decyzje.

Ważnym pytaniem pozostaje kwestia tzw. sustainability. Czy warto sięgać po rozwiązania, które potrafią emitować mniej CO2? Jeśli tak, to co z jakością kampanii i kluczowymi jej wskaźnikami? O tym prawdopodobnie przekonamy się już niedługo.

Pewność i skuteczność

adQuery to technologia, która integruje wszystkie te elementy w jeden złożony ekosystem, działający w sposób niezauważalny dla użytkownika, a zarazem bardzo skuteczny. Bezpieczeństwo marki, precyzyjne docieranie z adekwatnym przekazem i dbanie o kontekst zapewniają skuteczność i poczucie bezpieczeństwa. Dzięki adQuery reklamodawca nie musi martwić się przygotowaniem kreacji i ustawieniem reklamy. Co więcej, kampania nie traci na jakości, a pozwala zredukować emisję CO2 nawet o 50%.

Technologia adQuery wspiera także sklepy internetowe. Zapewnia nowy ruch na stronie (dostarcza tlen), uruchamia mechanizmy retargetujące i ratujące koszyki – to znacznie więcej niż tylko kampania. Algorytm AI, który steruje tym procesem, potrafi zbudować rankingi najpopularniejszych produktów. Zwiększanie konwersji już na początku ścieżki, bez włączania mechanizmów on-site, daje zdrowy zastrzyk dodatkowych transakcji.

Elastyczne i wielofunkcyjne - takimi technologiami powinniśmy się otaczać we współczesnym świecie. A skoro jesteśmy już w centrum cyfrowej rewolucji, dlaczego nie mielibyśmy czerpać z niej przyjemności i realnych korzyści?

Dołącz do dyskusji: Użytkownik w centrum technologicznej rewolucji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl