SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

V&S Luksusowa

Najwyższa jakość wódki Luksusowej doceniona w najstarszym konkursie alkoholowym International Wine and Spirit Competition

Luksusowa, jako jedyna polska czysta wódka, została wyróżniona za swoją niezmiennie wysoką jakość w odbywającym się w Wielkiej Brytanii, najstarszym międzynarodowym konkursie alkoholowym International Wine and Spirit Competition. To już drugie międzynarodowe wyróżnienie w tym roku dla wódki Luksusowej.

Wyróżnienie zostało przyznane przez grono wysoko wykwalifikowanych międzynarodowych specjalistów oceniających jakość wódki w rygorystycznym dwustopniowym procesie sędziowania – profesjonalne degustacje ślepe i szczegółowe analizy techniczne. Wśród grupy wiceprezydentów konkursu IWSC zasiadają najbardziej wpływowe osobistości branży alkoholowej, min. baronessa Phillippine de Rothschild, Miguel Torres czy Markiza Piero Antinori. Poprzednio wysoką jakość Luksusowej doceniono w międzynarodowym konkursie Monde Selection, w lipcu, przyznając jej w tej kategorii złoty medal. Dziesiątki zdobytych medali i wyróżnień nadają Luksusowej miano jednej z najczęściej nagradzanych polskich wódek. Sprawdzona przez lata niezmiennie wysoka jakość nagradzana na międzynarodowych arenach sprawia że po Luksusową sięga coraz częściej i polski konsument.

Zdobyte wyróżnienie jest kolejnym dowodem, że polskie produkty mogą śmiało konkurować na międzynarodowych rynkach. Luksusowa cieszy się stale rosnącą popularnością między innymi w Wielkiej Brytanii i Niemczech oraz w Stanach Zjednoczonych. Przyznane nagrody, potwierdzają najwyższą jakość naszego produktu – powiedział Krzysztof Grudziński, dyrektor ds. Rynku, V&S Luksusowa Zielona Góra SA. –Jakość Luksusowej doceniają również Polscy konsumenci o czym świadczyć może fakt, że w pierwszej połowie bieżącego roku odnotowaliśmy rekordowy, 10 procentowy wzrost sprzedaży tej marki. Luksusowa staje się coraz bardziej popularna, zjednując kolejne pokolenia polskich konsumentów – dodał Grudziński.

Międzynarodowy Konkurs Wina i Alkoholi (IWSC) jest pierwszym i najstarszym, organizowanym od 1969 roku, a zarazem  najbardziej prestiżowym konkursem tego rodzaju na świecie. Jego celem jest promowanie jakości oraz wyższości najlepszych światowych alkoholi, win oraz likierów, jak również stworzenie międzynarodowych wzorców jakości. Zgłaszane z całego świata wódki oceniane są w kategoriach wódek czystych i smakowych. Jurorzy przy ocenie alkoholu posługują się regułami olimpijskimi, które polegają na przyznawaniu punktów w odpowiednich kategoriach za wygląd trunku, jego klarowność i kolor, zapach – w tym intensywność i czystość oraz za wartości smakowe.

Szczegółowe analizy techniczne oraz profesjonalne degustacje odbywają się w siedzibie IWSC w Surrey, w Wielkiej Brytanii, która posiada w pełni wyposażone, niezależne laboratorium, piwnice z kontrolowaną temperaturą oraz specjalne pomieszczenia degustacyjne. Pozwala to zapewnić sędziom najlepsze warunki do oceny alkoholi. Przeprowadzenie analizy technologicznej przez Corkwise, jedno z wiodących, brytyjskich laboratoriów, gwarantuje zachowanie przez rekomendowane produkty wysokiej jakości, zarówno w momencie oceny przez specjalistów jak i w momencie dotarcia do konsumentów. W rekordowym pod względem liczby uczestników roku 2001, do konkursu przystąpiło ponad 3 500 produktów z 50 krajów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: V&S Luksusowa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl