SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Vectra wprowadza internet światłowodowy z prędkością 10 Gb/s

Operator kablowy Vectra w czerwcu w ofercie dla klientów indywidualnych wprowadzi dwa nowe warianty internetu światłowodowego: z prędkością 2,5 Gb/s i 10 Gb/s. Początkowo będą mogli z nich korzystać użytkownicy w dziewięciu miastach.

Article

Internet światłowodowy z prędkością 2,5 Gb/s i 10 Gb/s od czerwca będzie oferowany przez Vectrę w wybranych obszarach w dziewięciu miastach, m.in. w Warszawie, Gdyni, Gdańsku, Wrocławiu i Olsztynie.

Firma zapowiada, że do końca br. usługa pojawi się w 30 miastach, będzie dostępna dla ponad 220 tys. gospodarstw domowych. Cennik nowych wariantów internetu zostanie podany w czerwcu.

- Vectra od zawsze poszukuje innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które umożliwiają świadczenie usług na wyższym poziomie, zarówno pod względem ich parametrów technicznych jak i jakości. Dzisiaj oddajemy w ręce naszych klientów technologię przyszłości - internet z prędkością do 10 Gb/s - podkreśla Michał Bartkowiak, prezes Vectry.

Internet od Vectry z transferem danych 8,1 Gb/s

Vectra nowe prędkości internetu oferuje z wykorzystaniem łączy światłowodowych w technologii Fiber-To-The-Home (FTTH) oraz standardu XGS-PON 10G. Operator podaje w komunikacie, że w przeprowadzonych przez niego testach, przy wykorzystaniu sprzętu możliwego do skonfigurowania przez użytkownika indywidualnego, osiągnięto symetryczny transfer danych na poziomie 8,1 Gb/s.

Firma zaznacza, że internet z prędkością 2,5 Gb/s i 10 Gb/s jest skierowany do użytkowników potrzebujących ponadprzeciętnych transferów danych (zarówno w zakresie pobierania, wysyłania, jak i niskiego pingu), np. graczy, informatyków, grafików, producentów muzycznych i filmowych oraz użytkowników wielu platform streamingowych.

W lutym br. Vectra poinformowała, że wraz z doradcami chce pozyskać inwestora do swojej spółki infrastrukturalnej. Zapowiedziała też, że do 2027 roku planuje poszerzyć zasięg swojej sieci światłowodowej do ponad 10 mln gospodarstw domowych.

Według danych z początku br. Vectra miała ponad 1,7 mln klientów i 4,6 mln gospodarstw domowych w zasięgu swojej sieci. Niedawno sfinalizowała sprzedaż spółki Multimedia Capital Two (należy do niej sieć kablowa w Pruszczu Gdańskim i Pogórzu), co było jednym z warunków zgody prezesa UOKiK na przejęcie Multimedia Polska przez Vectrę dwa lata temu.

Z kolei w maju Vectra przejęła 100 proc. udziałów spółki Evio Polska, dostawy usługi Telewizja Światłowodowa.

Dołącz do dyskusji: Vectra wprowadza internet światłowodowy z prędkością 10 Gb/s

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja
Download 8 Gb/s, a upload od klienta 100 mb? hahaha
5 0
odpowiedź
User
dh
Super. Ale Vectra nie doprowadza światłowodu do lokalu.
9 0
odpowiedź
User
Emeryt
U mnie na umowne 150 mbitow jest w porywach 50 taki to internet w vectrze.
5 0
odpowiedź