SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Vectra inwestuje w firmę Horyzont Technologie Internetowe

Operator telekomunikacyjny i dostawca kablowy Vectra został inwestorem strategicznym firmy Horyzont Technologie Internetowe. Wartości inwestycji nie podano, ma zostać przeznaczona na rozwój oferty.

Article

Horyzont Technologie Internetowe jest regionalnym dostawcą rozwiązań szerokopasmowych działającym w aglomeracji poznańskiej.

Firma oferuje usługi dedykowane dla klientów biznesowych i instytucji oraz mniejszych operatorów ISP. Horyzont TI dysponuje siecią prawie 400 km łączy światłowodowych w obrębie Poznania i gmin ościennych.

Firma prowadzi również serwerownię zlokalizowaną na Stadionie Miejskim. Klientami Horyzontu TI jest ponad 500 podmiotów z grupy MSP, jak również duże firmy z branży internetowej (Allegro, Komputronik, Onet, Talex).

W komunikacie nie podano kwoty inwestycji Vectry. Dotychczasowy zarząd spółki Horyzont Technologie Internetowe powiększony zostanie o menedżera branży ICT Alberta Kuźmicza. Pozostały skład zarządu pozostanie bez zmian, siedzibą firmy nadal będzie Poznań.

Według zapowiedzi inwestycja pozwoli Horyzontowi TI na dalszy rozwój w dotychczasowych segmentach usług, a także otwarcie nowych projektów inwestycyjnych - ze szczególnym uwzględnieniem usług cloud computingu, wysokoefektywnych energetycznie centrów przetwarzania danych oraz innowacyjnych technologii dystrybucji treści cyfrowych.

- Dla Horyzontu transakcja z Vectrą jest partnerstwem umożliwiającym znaczne przyspieszenie naszego rozwoju - podkreśla w komunikacie Piotr Szałamacha, prezes Horyzontu. - Dla naszych obecnych klientów nic się nie zmienia, mogą tylko zyskać. Firma Horyzont z lokalnego operatora staje się dużym graczem z dostępem do ogólnopolskiego zaplecza. Infrastruktura Vectry należy do czołówki wszystkich krajowych sieci teleinformatycznych, jakie są w posiadaniu operatorów telekomunikacyjnych. W znaczący sposób pozwoli nam to realizować ekspansję geograficzną, a inne zasoby Vectry umożliwią tworzenie nowych rozwiązań dla coraz bardziej wymagających klientów biznesowych - dodaje.

Grupa Vectra to drugi w Polsce pod względem liczby abonentów telekomunikacyjny operator kablowy. Obsługuje ponad 938 tys. klientów w ponad 340 miastach na terenie całego kraju. Podstawowa oferta Vectry to dostęp do programów telewizyjnych w wersji analogowej i cyfrowej, do szerokopasmowego internetu stacjonarnego i mobilnego oraz usługi telefonii stacjonarnej i mobilnej. Vectra od kilku lat obsługuje również firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Vectra inwestuje w firmę Horyzont Technologie Internetowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl