SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Verizon chce zapłacić za Yahoo o miliard dolarów mniej, powodem wyciek danych 500 mln użytkowników

Szefowie Verizona naciskają, by w toku uzgodnionego w lipcu przejęcia koncernu Yahoo zapłacić za transakcję o miliard dolarów mniej niż wynosiła pierwotna kwota 4,8 mld dolarów. Powodem jest ujawniony niedawno wyciek danych 500 milionów użytkowników Yahoo, zaoszczędzone przez Verizon pieniądze mają zabezpieczyć ewentualne roszczenia prawne.

Article

Nieoficjalne informacje na temat finansowych zawirowań wokół akwizycji Yahoo przez Verizona podał New York Post na podstawie własnych źródeł.

W lipcu br. ogłoszono przejęcie Yahoo przez koncern Verizon za kwotę 4,8 mld dol. Teraz szefowie Verizona w toku negocjacji dopinających transakcję naciskają na Yahoo, aby ostateczna cena zakupu była niższa o 1 mld dol.

Według kierownictwa Verizona powodem obniżki pierwotnej kwoty zakupu ma być ujawniony 2 tygodnie temu fakt, że w 2014 r. doszło do wycieku danych ok. 500 mln użytkowników usług i serwisów prowadzonych przez Yahoo. Koncern bronił się tłumacząc, że hakerski atak nie spowodował żadnych negatywnych konsekwencji dla użytkowników, jednak wizerunkowo Yahoo stracił na rynku sporo, bowiem skalę wycieku oceniano na jedną z największych w historii.

Po ujawnieniu ataku pojawiły się spekulacje, że Verizon może całkowicie zrezygnować z zakupu Yahoo. Na razie mówi się jedynie o obniżce ceny za transakcję, a przedstawiciele Verizona tłumaczą, że zaoszczędzony miliard ma zostać przeznaczony na zabezpieczenie ewentualnych roszczeń, z którymi mogą wystąpić osoby dotknięte wyciekiem danych.

Marissa Meyer, szefowa Yahoo próbuje bronić swoich udziałowców przed utratą miliarda dolarów podkreślając, że nie wolno zmieniać wcześniej zawartej umowy, w której zagwarantowano za sprzedaż koncernu 4,8 mld dol.

Na razie nie wiadomo jaki będzie ostateczny wynik finansowego sporu na linii Verizon - Yahoo. Według pierwotnych planów akwizycja miała zostać sfinalizowana w I kwartale 2017 r.

Dołącz do dyskusji: Verizon chce zapłacić za Yahoo o miliard dolarów mniej, powodem wyciek danych 500 mln użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl