SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Verizon i Ericsson zbudują w USA sieć 5G

Koncerny Verizon i Ericsson podpisały porozumienie zgodnie z którym Ericsson dostarczy amerykańskiemu operatorowi telekomunikacyjnemu urządzenia niezbędne do budowy infrastruktury obsługującej standard 5G. Według zapowiedzi sieć ma być dostępna do użytku komercyjnego w wybranych rejonach USA w drugiej połowie 2018 roku.

Article

Zgodnie z komunikatem amerykański operator komórkowy Verizon wybrał firmę Ericsson jako dostawcę wyposażenia sieciowego niezbędnego do komercyjnego uruchomienia sieci 5G.

W ub.r. Verizon i Ericsson przeprowadziły testy stacjonarnych sieci bezprzewodowych z wykorzystaniem spektrum mmWave. Odbyły się one w wielu miastach, na terenach zróżnicowanych geograficznie i charakteryzujących się różną gęstością zaludnienia. Ericsson podkreśla, że był to ważny etap w realizowanym przez Verizon planie zmierzającym do uruchomienia pierwszej w swoim rodzaju, stacjonarnej, bezprzewodowej sieci szerokopasmowej.

Testy były także istotne w zrozumieniu sposobów propagacji sygnału 5G i mmWave zastosowanego w rozwiązaniu Verizon 5GTF, a także w praktycznym sprawdzeniu przyszłego standardu 3GPP 5G. Nowe technologie odegrają kluczową rolę w spełnieniu większych oczekiwań wynikających z pojawiania się coraz to bardziej zaawansowanych usług świadczonych za pomocą sieci komórkowych i stacjonarnych, takich jak streaming wysokiej jakości materiałów wideo, otaczająca użytkownika wirtualna/rozszerzona rzeczywistość czy usługi komputerowe realizowane w chmurze.

- Sieć 5G zmieni sposób, w jaki pracujemy, uczymy się, nawiązujemy interakcje i korzystamy z rozrywki. Współpracując z firmą Ericsson tworzymy mapę dla naszych przyszłych działań oraz budujemy solidne podstawy pozwalające nam wykorzystać pełen potencjał technologii 5G – zapowiada Ed Chan, wiceprezes Verizon odpowiedzialny za technologię, planowanie i strategię.

Ericsson prognozuje, że do 2023 r. na świecie będzie miliard abonentów rozszerzonego mobilnego internetu szerokopasmowego sieci 5G.

Przygotowania do wprowadzenia na rynek sieci 5G są prowadzone także w Polsce. Zgodnie z planem do końca br. Ministerstwo Cyfryzacji przygotuje projekt strategii sieci 5G dla naszego kraju.

Dołącz do dyskusji: Verizon i Ericsson zbudują w USA sieć 5G

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl