SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Viacom w Polsce: wpływy wzrosły o 25 proc., zysk do 10,2 mln zł

W zeszłym roku finansowym firma VIMN Poland, stanowiąca polski oddział koncernu Viacom International Media Networks, osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 25,2 proc. do 101,3 mln zł oraz zysku netto z 8,34 do 10,26 mln zł. Spółka zatrudnia 225 osób - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Przychody sprzedażowe VIMN Poland w roku finansowym od października 2018 roku września ub.r. wyniosły 101,3 mln zł, co wobec 80,88 mln zł oznacza wzrost o 25,2 proc.

W sprawozdaniu złożonym w KRS spółka nie wyszczególnia, ile wyniosły wpływy z głównych obszarów jej działalności. Firma nadaje polskie wersje stacji MTV, Comedy Central (wcześniej także Comedy Central Family, do którego licencję z początkiem marca br. przejął Polsat) oraz Paramount Channel HD, a także własne kanały dziecięce Nickelodeon, Nick Jr i NickToons. Ponadto zarządza serwisami internetowymi i aplikacjami mobilnymi związanymi z jej tymi markami.

Stacje nadawcy są dostępne u wszystkich czołowych operatorów płatnej telewizji. Najpopularniejsze są te dla dzieci - według danych Nielsen Audience Measurement w całym ub.r. Nickelodeon miał 0,53 proc. udziału w rynku oglądalności (11,5 proc. mniej niż rok wcześniej), a Nick Jr - 0,411 proc. (po wzroście o 8,2 proc.). Udział Comedy Central wyniósł 0,332 proc. (spadek o 11,9 proc.), a Paramount Channel HD - 0,293 proc. (po wzroście o 26,8 proc.).

Koszty 27 proc. w górę, 225 osób na etatach

Z kolei wydatki operacyjne VIMN Poland wzrosły rok do roku z 69,35 do 88,23 mln zł, czyli o 27,2 proc. Koszty wynagrodzeń poszły w górę z 24,67 do 39,76 mln zł, a amortyzacji - z 5,78 do 8,36 mln zł. Z drugiej strony nakłady na usługi obce zmalały z 30,32 do 27,42 mln zł.

Firma poinformowała w sprawozdaniu, że w zeszłym roku finansowych zatrudniała średnio 225 pracowników etatowych.

Zysk sprzedażowy spółki poszedł z górę z 11,53 do 13,07 mln zł, zysk operacyjny - z 11,4 do 12,68 mln zł, a zysk netto - z 8,34 do 10,26 mln zł.

Bezpośrednio jedynym właścicielem VIMN Poland jest holenderska spółka VIMN Polska. Zeszłoroczny zysk zdecydowała się w całości przeznaczyć na kapitał zapasowy.

W sprawozdaniu zapowiedziano, że w br. VIMN Poland zamierza „kontynuować swoją działalność w zakresie świadczenia usług marketingowych, produkcyjnych i dystrybucyjnych na rzecz nadawców programów telewizyjnych z grupy Viacom International Media Networks (VIMN), jak również we własnym imieniu dla programu Nickelodeon Polska, koncentrując się jednocześnie na zwiększeniu przychodów z tytułu świadczonych usług, m.in. poprzez poszerzenie zakresu świadczenia usług o nowe programy telewizyjne oraz rozwój w obszarze poza telewizyjnym (internet, serwisy wideo na żądanie, aplikacje, usługi z zakresu mediów i technologii)”.

W maju ub.r. szefową Viacomu w Polsce została Katarzyna Samojluk, obejmując stanowiska country managera Viacom International Media Networks w Polsce oraz wiceprezesa koncernu ds. finansów w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Izraelu. Poprzednio Viacomem w Polsce zarządzał Dariusz Janczewski.

Dołącz do dyskusji: Viacom w Polsce: wpływy wzrosły o 25 proc., zysk do 10,2 mln zł

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Przemo
Raczej nadawała CC Family (obecnie Polsat), VH1 czy MTV Music (obecnie wersje European).
odpowiedź
User
WERONA
a gdzie VH 1 HD, MTV HITS HD, MTV Dance HD itd...?
odpowiedź
User
widz
Szkoda, że w Europie nie można oglądać kanału CMT od jakichś 20 lat.
odpowiedź