SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

4 kanały telewizyjne znowu dostępne w Viaplay

Po ponad miesięcznej przerwie subskrybenci Viaplay znów mogą korzystać z kanałów linearnych. Ponownie udostępniono stację z serialami i filmami historycznymi Epic Drama, a także dokumentalne: Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature i Polsat Viasat Explore.

Kanały telewizyjne znów są dostępne w ofercie ViaplayArticle

Przed startem w Polsce w sierpniu 2021 roku przedstawiciele skandynawskiej platformy zapowiadali, że nie będzie można w niej oglądać tradycyjnych kanałów.

Ostatecznie do Viaplay trafiły cztery wspomniane wcześniej stacje i TV1000 Russkoe Kino. Ten ostatni kanał zniknął po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę. W połowie grudnia 2022 roku informowaliśmy, że usunięto również trzy stacje dokumentalne.

Koniec problemów technicznych Viaplay  z kanałami

W ofercie został tylko Epic Drama. - Platforma streamingowa Viaplay nieustannie się zmienia a jej oferta jest na bieżąco dostosowywana do oczekiwań naszych subskrybentów. Staramy się jak najlepiej odpowiadać na ich potrzeby, dlatego przede wszystkim skupiamy się na rozwoju oraz poszerzaniu listy naszych propozycji, w szczególności produkcji Viaplay Originals, o najbardziej interesujące filmy, seriale oraz programy dla dzieci, które dostępne są na żądanie, a także transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych na żywo – informowało nas wówczas biuro prasowe Viaplay.

- Viasat World to międzynarodowy niezależny nadawca, właściciel obecnych na polskim rynku kanałów Epic Drama, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Explore oraz Polsat Viasat Nature. Dostępność kanałów w ofercie poszczególnych operatorów jest uzależniona od podpisanych umów i nie ma planów usunięcia żadnego z naszych kanałów z rynku teraz, ani w przyszłości -  tłumaczyła z kolei Carolyn Fursse, PR Manager Viasat World, nadawcy kanałów.

Pod koniec grudnia także stacja z historycznymi serialami zniknęła. - Obecnie niektórzy mogą doświadczać problemów z kanałami telewizyjnymi. Pracujemy nad tym - informował subskrybentów Viaplay. Teraz subskrybenci skandynawskiego serwisu streamingowego mogą korzystać ze wszystkich czterech kanałów.

Wspólna historia Viaplay i Viasat

Viaplay i Viasat łączą wspólne korzenie. Stacje Viasat World zostały uruchomione przez Modern Times Group (MTG). W 2013 roku rozpoczęły współpracę z Polsatem (stąd nazwa odwołująca się do tego nadawcy). W 2016 roku spółka MTG World zmieniła się w Viasat World, aby podkreślić rolę jako niezależnego dostawcy treści.

Właściciel Viaplay, Nordic Entertainment Group (NENT Group) powstał w 2019 roku, w wyniku podziału MTG. Marka bardziej oddaje erę streamingową niż Viasat, kojarzącą się z telewizją satelitarną. W 2020 roku doszło do zmian nazw skandynawskich kanałów związanych NENT Group. Stacje Viasat Sport zastąpiły V Sport. Blisko rok temu NENT Group zmieniła nazwę na Viaplay Group.

Z danych Nielsena wynika, że Epic Drama w 2022 roku miał 0,23 proc. udziału w rynku telewizyjnym. Z kolei w I półroczu ub.r. udział w rynku Polsat Viasat History wyniósł 0,26 proc., Polsat Viasat Explore 0,17 proc., natomiast Polsat Viasat Nature 0,09 proc.
Z danych Mediapanelu obejmujących stronę internetową, aplikacje mobilne i na Smart TV wynika, że w grudniu ub.r. Viaplay odwiedziło 1,62 mln użytkowników, którzy spędzili przy platformie przeciętnie 39 minut i 27 sekund.

Dołącz do dyskusji: 4 kanały telewizyjne znowu dostępne w Viaplay

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
Jakie 4 kanały? U mnie na Android TV na Philipsie mam tylko 3 kanały - Epic, Viasat History i Viasat Nature. Nie ma Viasat Explore.
odpowiedź
User
Viaplay tylko na Xbox
Uwielbiam Viaplay i trochę się zmartwiłem że kanały viaset zniknęły a teraz znów będzie można oglądać je na Viaplay najlepszym serwisie streaming owym w Europie 👍🏻
odpowiedź
User
kolis
Skoro transmitują kanały, to czy nie powinna ich obowiązywać zasada must offer?
odpowiedź