SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Video Brothers będzie zarządzać treściami Kino Polska TV na YouTube

Agencja Video Brothers obejmie ochroną filmy i będzie zarządzać katalogiem multimedialnym spółki Kino Polska TV na platformie YouTube.

Article

Współpraca Video Brothers i Kino Polska TV obejmie przygotowanie i wdrożenie kompletnej strategii contentowej dla wszystkich kanałów nadawcy obecnych na platformie YouTube (m.in. Stopklatka, Zoom TV, Kino Polska, Kino TV, FilmBox, Gametoon i Dizi).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W tym celu zespół Video Brothers zoptymalizuje ponad 3,4 tys. zasobów wideo i obejmie ochroną wszystkie treści Kino Polska TV obecne na YouTube. Video Brothers wesprze spółkę w zakresie włączania lub przywracania monetyzacji, a także porządkowania treści. Materiały będące własnością Kino Polska TV, które zostały nielegalnie skopiowane, zostaną usunięte z sieci. Zlikwidowane zostaną również kanały podszywające się lub używające bezprawnie zastrzeżonych znaków handlowych spółki.

- Kończymy gruntowną optymalizację kanałów Kino Polska TV SA i podłączanie ich pod jedną etykietę gwarantującą efektywne zarządzanie wszystkimi treściami. Do naszych dalszych zadań należą uszczelnianie monetyzacji, prowadzenie sporów audiowizualnych w imieniu nadawcy i wsparcie go w prawach autorskich w obrębie YouTube. Gwarantujemy również bezpłatne objęcie umową każdego nowego kanału naszego partnera - komentuje Łukasz Skalik, prezes i właściciel Video Brothers. - Widzimy ogromny potencjał w profesjonalnych treściach na YouTube, szczególnie w kategorii filmowej. Tworzymy silnie rosnącą grupę podmiotów rynku telewizyjnego oraz dużych marek zainteresowanych ekspansją w tym obszarze - dodaje.

Dodatkowo w ramach współpracy zespół Video Brothers przygotuje i przeszkoli w zakresie wydawania i monetyzacji treści wideo w serwisie YouTube pracowników Kino Polska TV odpowiedzialnych za multimedia.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z działań Video Brothers, dlatego rozmawiamy o dodatkowej współpracy w zakresie DRM oraz potencjalnej koprodukcji treści autorskich przeznaczonych do emisji zarówno na antenach należących do nas stacji, jak i na ich oficjalnych kanałach YouTube - mówi Wojciech Szupelak, digital development manager w Kino Polska TV.

W pierwszym kwartale br. przychody sprzedażowe grupy kapitałowej Kino Polska TV zwiększyły się o 12,5 proc. do 57,39 mln zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 5,8 proc. zysk netto poszedł w górę z 4,2 do 6,36 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Video Brothers będzie zarządzać treściami Kino Polska TV na YouTube

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BARNABA
Brawo Panowie 🙂👍
odpowiedź
User
Szymon Grodzki
Gratulacje dla obu zespołów!
odpowiedź
User
JJ
Ciekawy deal. Zobaczymy jakie beda efekty. Piractwo i kopiowanie treści na Youtube.com jest nadal spore, a jeszcze wiekszy problem to TikTok, który w ogole nie chce usuwać kopii.
odpowiedź