SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Visa Europe wprowadza program VEDEP do upowszechniania płatności elektronicznych

Firma Visa Europe wprowadził w Wielkiej Brytanii program VEDEP, który ma uprościć i zabezpieczyć płatności mobilne. Pierwszymi partnerami programu są firma Google wraz z usługą Android Pay oraz czołowe banki brytyjskie.

czekaj...Article

VEDEP to skrót od Visa Europe Digital Enablement Programme, programu który w założeniach ma pomóc partnerom biznesowym Visa Europe w sprawnym i wygodnym wdrażaniu systemów płatności elektronicznych.

Program VEDEP dostarcza bankom i dostawcom nowych technologii zintegrowane rozwiązanie oparte o bezpieczną usługę tokenizacji wdrożoną przez Visa w ub.r.

W komunikacie Visa Europe zaznacza, że system tokenizacyjny Visa Europe (VEPTS) umożliwia zachowanie bezpieczeństwa danych karty płatniczej niezależnie od metody płatności poprzez zastąpienie rzeczywistych danych karty ciągiem cyfr - tzw. tokenem. Dzięki temu, bez względu na to gdzie przechowywany jest token, dane samej karty pozostają bezpieczne. Banki uczestniczące w programie VEDEP otrzymują dostęp do usług portfeli mobilnych dostawców biorących udział w programie.

Wśród korzyści płynących z programu VEDEP Visa wymienia m.in. szybszą integrację bez konieczności negocjowania umów dwustronnych oraz uzgodnione komercyjne warunki współpracy eliminujące opłaty pomiędzy dostawcami nowych technologii a bankami.

Obecnie program jest wprowadzany w Wielkiej Brytanii, a jego pierwszymi partnerami są system Android Pay Google’a i największe brytyjskie banki. Według zapowiedzi w najbliższym czasie VEDEP będzie dostępny w całej Europie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Visa Europe wprowadza program VEDEP do upowszechniania płatności elektronicznych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl