SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Visa Mini Chip

Visa przedstawiła nową mini-kartę z mikroprocesorem

Na specjalistycznych targach Cartes 2004 w Paryżu Visa Europe zaprezentowała kartę Visa Mini Chip, tj. nową mini-kartę płatniczą z mikroprocesorem, zgodną z ujednoliconym międzynarodowym standardem EMV. Wprowadzana we współpracy z instytucjami członkowskimi w Europie, karta ta będzie dostępna wyłącznie w ramach systemu Visa.

Nowi i obecni użytkownicy kart Visa zyskają dzięki niej większą wygodę, szerszy zakres możliwości płatniczych oraz większe bezpieczeństwo przy płaceniu. Obok zabezpieczeń stosowanych w typowych kartach Visa o standardowych wymiarach (pasek magnetyczny, dodatkowy numer na odwrocie karty, 3-cyfrowy kod bezpieczeństwa), nowa karta ma wbudowany mikroprocesor i działa w oparciu o standard EMV, co oznacza możliwość stosowania przy płaceniu 4-cyfrowego kodu PIN przez jej posiadaczy zamiast podpisu.

Karta Visa Mini Chip łączy nowatorski wygląd i kształt z możliwością elastycznego wprowadzania nowych funkcji, pozwalających np. na realizację programu zbierania punktów czy też programy umożliwiane przez zbliżeniowy (bezstykowy) mikroprocesor. Na życzenie, Visa Mini Chip będzie dostarczana w wersji z otworem w rogu karty, co pozwoli mocować ją trwale w portfelu, doczepić do breloczka na klucze lub przytroczyć do pasa, znacznie zwiększając w ten sposób wygodę korzystania z karty w różnych sytuacjach. Można będzie dzięki temu zabrać ją dosłownie wszędzie: do klubu, na plażę, na szybki "rajd" po sklepach, czy też na salę ćwiczeń. Visa Mini Chip będzie dostępna w wersji kredytowej, debetowej i przedpłaconej. Banki członkowskie Visa będą mogły wydawać ją jako oferowane dotąd produkty, takie jak Visa Classic, Visa Gold czy Visa Electron.

Wszechstronna i doskonale odpowiadająca współczesnemu aktywnemu trybowi życia karta Visa Mini Chip będzie mogła znaleźć zastosowanie w bardzo różnych sytuacjach, zaspokajając całą gamę rozmaitych potrzeb. I tak np. banki członkowskie Visa będą mogły oferować ją członkom rodzin swoich dotychczasowych klientów. W wersji przedpłaconej znakomicie spełni rolę "kieszonkowego", ucząc młodych ludzi sztuki oszczędnego gospodarowania dostępnymi zasobami. Również dorośli klienci otrzymają możliwość lepszej kontroli i grupowania wydatków; przykładowo, do zapłaty kosztów wyjazdu urlopowego będzie można używać karty o standardowych wymiarach, zaś drobne codzienne wydatki (gazety, kawiarnia) regulować kartą Visa Mini Chip. Jej wersję przedpłaconą będzie można wykorzystać w charakterze prezentu ofiarowanego przyjaciołom lub krewnym - do wykorzystania w dowolny sposób. Po wyczerpaniu przedpłaconych środków kartę taką będzie można doładować nową kwotą.

"Organizacja Visa stale dąży do wdrażania coraz to nowych, atrakcyjnych produktów, które banki członkowskie mogą dalej oferować swoim klientom. Karta Visa Mini Chip to produkt innowacyjny, pożyteczny i zapewniający większe bezpieczeństwo przy płaceniu" -- powiedział wiceprezes wykonawczy Visa Europe, Jon Prideaux.

Projektując nową kartę Visa Mini Chip starano się, aby zaspokajała potrzeby bardzo szerokiego kręgu użytkowników, a przy tym była łatwa i wygodna w użyciu niczym gotówka. Banki członkowskie Visa będą mogły oferować ją zarówno dotychczasowym, jak i nowym klientom, precyzyjnie dostosowując jej funkcje do konkretnych potrzeb danej grupy użytkowników.

Ze względu na niewielkie rozmiary i oryginalny kształt, kartą Visa Mini Chip nie można będzie posługiwać się w niektórych typach urządzeń, np. w bankomatach. Banki członkowskie Visa będą mogły wydawać ją w formie dodatku do karty Visa o standardowych rozmiarach; mają również obowiązek dokładnego wyjaśnienia użytkownikom zasad jej działania.

Visa to jeden z wiodących systemów płatniczych na świecie. Kartami Visa zawiera się rocznie transakcje o łącznej wartości ponad 2,6 bln euro (prawie 3,1 bln dolarów). Organizacja odgrywa kluczową rolę w rozwoju nowych produktów i technologii płatniczych, z których korzysta 21 tys. członkowskich instytucji finansowych oraz ich klienci. Visa jest liderem w dziedzinie płatności za pomocą internetu oraz pionierem handlu uniwersalnego (u-commerce, z ang. universal commerce), czyli możliwości realizowania transakcji handlowych z każdego miejsca, o każdej porze i przy pomocy urządzenia dowolnego typu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Visa Mini Chip

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl