SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Visa: mobilne płatności zbliżeniowe gotowe do wdrożeń komercyjnych

Organizacje Visa i Visa Europe poinformowały o możliwości komercyjnego wdrażania mobilnych płatności zbliżeniowych wykorzystujących technologię In2Pay microSD firmy DeviceFidelity.

Visa: mobilne płatności zbliżeniowe gotowe do wdrożeń komercyjnych

Rozwiązanie komórkowych płatności zbliżeniowych znalazło się na liście produktów spełniających wymogi Visa i dostępnych do wdrożenia na skalę komercyjną przez instytucje finansowe w USA i na innych wybranych rynkach.

W rezultacie trwających 18 miesięcy prac rozwojowych prowadzonych we współpracy z amerykańską firmą DeviceFidelity oraz po przeprowadzeniu prób z udziałem instytucji finansowych w USA, krajach europejskich oraz azjatyckich, Visa zatwierdziła technologię In2Pay microSD do użytku z wybranymi modelami smartfonów.

Wśród modeli smartfonów współdziałających z nowo oferowaną technologią znajdują się: BlackBerry BoldTM 9650, iPhone 4, iPhone 3GS, iPhone 3G oraz Samsung Vibrant Galaxy 5 (z systemem Android). Visa spodziewa się dodania do tej listy kolejnych modeli, m.in. działających w systemach operacyjnych Symbian i Windows.

Obecnie technologia staje się dostępna dla wszystkich instytucji wydających karty Visa. Będą one mogły umieścić aplikację płatności mobilnych Visa na kartach pamięci microSD. Instytucje decydujące się na ten krok będą mogły przekazać użytkownikom prowadzonych przez siebie rachunków niewielką kartę pamięci microSD, której umieszczenie w gnieździe rozszerzającym pamięć telefonu spowoduje jego aktywizację jako urządzenia płatniczego. Technologia ta jest kompatybilna z terminalami akceptującymi płatności zbliżeniowe, jakie już obecnie spotkać można w placówkach handlowo-usługowych na całym świecie. Dokonanie zapłaty wymagać będzie jedynie zbliżenia komórki do terminalu płatniczego.

Nowa technologia umożliwi też operatorom komórkowym, detalistom oraz innym podmiotom sektora płatniczego nawiązanie współpracy z instytucjami finansowymi w celu udostępnienia konsumentom funkcjonalności płatności mobilnych Visa.

Instytucje finansowe mogą zintegrować oferowane rozwiązanie płatności mobilnych Visa ze swoimi obecnymi aplikacjami dla komórek, a także uruchomić dodatkowe usługi, takie jak powiadomienia o transakcjach w czasie zbliżonym do rzeczywistego czy też oferty detalistów dostosowane do konkretnego stylu życia lub miejsca zamieszkania konsumentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Visa: mobilne płatności zbliżeniowe gotowe do wdrożeń komercyjnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl