SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Visa: sześciokrotny wzrost płatności zbliżeniowych w Europie, Polska w czołówce

Najnowsze dane Visa Europe pokazują, że między sierpniem 2012 r. a lipcem 2013 r. Europejczycy dokonali 211 mln transakcji z użyciem kart zbliżeniowych Visa. Miesięczna wartość płatności zbliżeniowych wzrosła sześciokrotnie, do 285 mln euro. Obecnie w rękach europejskich konsumentów znajduje się 70 mln kart zbliżeniowych Visa, a sieć akceptacji w Europie przekroczyła 1,1 miliona terminali.

Visa: sześciokrotny wzrost płatności zbliżeniowych w Europie, Polska w czołówce

W lipcu 2012 r. Europejczycy dokonali 6,8 mln transakcji zbliżeniowych kartami Visa, a rok później liczba ta wyniosła już 30 mln. W ciągu 12 miesięcy wydatki z użyciem kart zbliżeniowych Visa w Europie osiągnęły wartość 1,8 mld euro.

Według danych z lipca 2013 r., w Wielkiej Brytanii, która jest największym rynkiem płatności Visa w Europie, liczba terminali obsługujących płatności zbliżeniowe przekroczyła 288 tys. Drugie miejsce pod tym względem zajmuje Hiszpania z liczbą 266 tys. terminali. Trzecia jest Francja (166 tys.), przed Polską, w której w lipcu br. było 140 tys. terminali - o 87% więcej niż 12 miesięcy wcześniej (na koniec września br. było ich 147 tys.).

Ponadto Polska jest w Europie krajem o największym nasyceniu terminalami zbliżeniowymi w stosunku do liczby wszystkich zainstalowanych terminali.

Jeśli chodzi o liczbę zbliżeniowych kart Visa, do końca lipca 2013 r. polskie banki wydały ich 10,1 mln, co oznacza wzrost o 50% w ciągu dwunastu miesięcy. W lipcu br. dokonano nimi 13,7 mln płatności zbliżeniowych.

Pod względem liczby kart z funkcją zbliżeniową Polskę wyprzedza jedynie Wlk. Brytania (29,8 mln). Na trzecim miejscu są Francuzi (8,3 mln, 229% więcej niż rok wcześniej), dalej Turcy (6,3 mln, wzrost o 43% w skali roku), Hiszpanie (4 mln, 171% więcej niż w lipcu ub. r.) oraz Słowacy (1,6 mln, wzrost o 128%).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Visa: sześciokrotny wzrost płatności zbliżeniowych w Europie, Polska w czołówce

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nika
Ciekawe, czy w Polsce byłoby tyle kart zbliżeniowych, gdyby klient miał możliwość wyboru karty nie posiadającej tej funkcji. Ja mam kartę kredytową i debetową - obie z taką funkcją. Po co? Nie chciałam karty debetowej z tą funkcją (akurat musiałam wyrobić nową), ale sie nie dało...
8 8
odpowiedź