SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Visa zabiera Cię na zakupy"

Kampanię "Visa zabiera Cię na zakupy" dla Visa International przygotowała TEQUILABTL GROUP

Główną nagrodę - 10 000 PLN oraz nagrody dodatkowe - 10 odtwarzaczy DVD Sony, 50 odtwarzaczy CD Sony oraz 150 portfeli z logo Visa rozlosowano w ogólnopolskiej loterii promocyjnej kart Visa. Kampanię "Visa zabiera Cię na zakupy" dla Visa International przygotowała TEQUILABTL GROUP.

Kampania skierowana była do użytkowników kart płatniczych VISA. Jej celem było zwiększenie używalności kart Visa przy codziennych zakupach w transakcjach bezgotówkowych oraz sprzedaż jak największej liczby kart płatniczych Visa. Komunikacja opierała się na pokazaniu różnych możliwości wykorzystania karty Visa. Za każdym razem, gdy Klient posłużył się kartą, automatycznie zostawał zakwalifikowany do losowania nagród. Im częściej korzystał z karty Visa przy codziennych zakupach, tym większą miał szansę, by wygrać nagrodę główną.

Kampania obejmowała karty Visa Classic, Visa Electron, Visa Business, Visa Gold i Visa Platinum. Loteria została zorganizowana wspólnie przez Visa International i 22 banki członkowskie Visa w Polsce.

Nagrodę główną oraz 138 nagród dodatkowych wylosowali posiadacze najpopularniejszych w Polsce kart Visa Electron. 54 nagrody trafią do posiadaczy kart Visa Classic, a po 9 nagród do posiadaczy kart Visa Gold i Visa Business. Nagrodzone transakcje zostały wylosowane spośród ponad 1,7 miliona transakcji dokonanych na terenie Polski kartami Visa uczestniczącymi w promocji.

Loteria "Visa zabiera Cię na zakupy" była częścią szerszych działań promujących używanie kart Visa do codziennych zakupów, organizowanych wiosną przez Visa. Loteria przebiegała przy dużym wsparciu technik ATL. Przygotowano 30-sekundowe spoty radiowe oraz 5-cio i 8-mio sekundowe zapowiedzi sponsorskie. Przez miesiąc codziennie na antenie radia RMF FM można było wziąć udział w konkursie tematycznie związanym z kartą VISA i wygrać karty Visa z wkładem 1000 PLN. Kampanii towarzyszyły również spoty telewizyjne oraz ogłoszenia w prasie. Na specjalnej stronie internetowej w portalu Interia.pl dostępny był konkurs-gra "wirtualne zakupy". Gra ta polegała na dokonywaniu zakupów przy wykorzystaniu wirtualnej karty VISA. Składała się z pięciu, tygodniowych edycji, stanowiących odrębne zakupy. Kreacja wykorzystana w konkursie była adaptacją materiałów reklamowych opracowanych w ramach ATL-u. Poza tym TEQUILABTL GROUP przygotowała kilka różnych ekranów do bankomatów oraz elementy na strony internetowe.

Zadaniem kampanii było budowanie wizerunku karty Visa, jako uniwersalnego narzędzia do dokonywania wszelkich płatności. Budowanie świadomości marki i produktu wśród użytkowników oraz potencjalnych użytkowników kart płatniczych.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Visa zabiera Cię na zakupy"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl